« Tagasi

Kuulutati välja hange Tõrva Tervisekeskuse hoone ehitaja leidmiseks

Tõrva vallale kuuluv OÜ Tõrva Tervisekeskus kuulutas eile, 17. novembril välja hanke Tõrva esmatasandi tervisekeskuse hoone rekonstrueerimise ehitustööde teostaja leidmiseks.Taotluste esitamise tähtaeg on 3. detsember. 

Rajatav tervisekeskus hakkab paiknema Tõrva kesklinnas asuvas hoones aadressil Tartu tn 4, kus on ajalooliselt tegutsenud polikliinik ja kus ka varasemalt asunud perearsti praksised. Rekonstrueerimise järgselt koonduvad ühte majja kõik Tõrva valla piirkonnas tegutsevad perearstid, eriarstid ja muud tervishoiu- ning sotsiaalvaldkonna teenuste osutajad. Lisaks saavad hoone esimesele korrusele uued tööruumid Tõrva Vallavalitsuse sotsiaalosakonna töötajad.

Tõrva vallavanem Maido Ruusmann sõnas, et kuigi olukord ehitusturul on küllalt tormiline ning hinnad tõusnud, loodetakse, et pakutavad hinnad jäävad jõukohaseks ning ehitustöödega on võimalik peagi alustada. „Vastloodud Tõrva võimuliidu koalitsioonilepingus on tänapäevase tervisekeskuse rajamine ühel olulisemal kohal. Käärime aga käised üles ja asume hooga lubatu täitmisega pihta!" rääkis Ruusmann. „Loodame, et ehitushinnad pole kerkinud kättesaamatusse kõrgusesse ning saame peagi nautida uue tervisekeskuse hüvesid." 

OÜ Tõrva Tervisekeskuse juhataja Monika Horni sõnul on hoone rekonstrueerimist oodatud pikisilmi ning tegemist on väga vajaliku objektiga. „Peale renoveerimist avaneb patsientidele mugav ligipääs teenuste kättesaamiseks, sest majja kavandatakse ka lift ning kõik kaasaegsed mugavused," sõnas Horn.  

Tõrva kesklinnas asuv muinsuskaitse all olev hoone on plaanis rekonstrueerida täies ulatuses, rajatakse uued kütte-,vee-, elektri- ning venitaltsioonisüsteemid, uus katus ja aknad ning uksed, ehitatakse lift ning uuendatakse siseviimistlus. 

Kui ehitushange sujub tõrgeteta ning ehitushinnad on sobivad, alustatakse ehitustöödega eeldatavasti tuleva aasta esimeses kvartalis. Ehitustööde kestuseks on planeeritud aasta.