« Tagasi

Vaktsineerimine Tõrva valla külades 28. novembril

Pühapäeval, 28. novembril ehk esimesel advendil on võimalus lasta end vaktsineerida Covid-19 vastu Tõrva valla külades kõigil soovijatel. 

Vaktsineerides hoiame elu avatuna!

Palume infot levitada, et kõik soovijad saaksid vaktsineerida mugavalt võimalikult kodu lähedal. 

AJAKAVA: 

Kell 11.00 Taagepera külamaja
Kell 12.00 Ala koolimaja
Kell 13.00 Ritsu külakeskus
Kell 14.00 Riidaja kultuurimaja
Kell 15.30 Hummuli koolimaja
 
Nimetatud kohtades on uste peal sildid, mis juhatavad õige kohani. Probleemide korral saab helistada Tõrva valla covid-koordinaator Kristi Napastile 5454 5410. 
 
Vaktsineerimistele oodatakse kõiki, kes soovivad 1. doosi, 2.doosi või tõhustusdoosi. Eelnev registreerimine pole vajalik, vajalik kaasa võtta isikut tõendav dokument. Vaktsineeritakse Pfizeri või Jansseni (ühedoosiline) vaktsiiniga.
 
Lisainfo võimaluste kohta Tõrva valla kodulehelt: https://bit.ly/vaktsineerimine-november või Covid koordinaatorilt Kristi Napastilt telefonil 5454 5410 või kristi.napast@torva.ee.
 
Kui kahtled, kas vaktsineerida või mitte, võta palun ühendust oma perearstiga, kes selgitab täpsemalt vaktsiini tegemise vastunäidustusi või kõrvaltoimeid, mis tekkida võivad. 
 
Miks vaktsineerida?
  • Kaitsed iseend. Haiguse kulg on ettearvamatu ning see võib kahjustada nii noore kui ka vanema inimese tervist ja elukvaliteeti pikaks ajaks.
  • Kaitsed haiglaid. Vaktsineeritud inimesel väheneb koroona raske põdemise oht 4-5 korda. Esiteks ei hakka koroonaviirus vaktsineeritud inimestele nii hästi külge. Teiseks, kui nakkus siiski läbi murrab, põeb vaktsineeritud inimene haigust kergemalt. Tema võimalus haiglasse sattuda väheneb 2-3  korda. Kui sinna tuleb siiski minna, on ravi kiirem ja kergem.
  • Kaitsed teisi. Mida rohkem inimesi on vaktsineeritud, seda vähem saab koroonaviirus levida ning seda vähem on tõsiseid haigestumisi. End vaktsineerides kaitseme kõige nõrgemaid, kes terviseseisundi tõttu ennast vaktsineerida ei saa. Nemad võivad olla meie vanemad, lapsed, sõbrad, tuttavad või lihtsalt tänaval möödujad.
  • Oled vähem nakkusohtlik. Uuringud on näidatud, et kui vaktsineeritud inimene haigestub, võib temalt leida elujõulist viirust vaid paari päeva jooksul, samas kui vaktsineerimata inimene võib olla nakkusohtlik nädala või isegi mitu. Seega, kui tahame kaitsta ka oma lähedasi, tasub kindlasti olla vaktsineeritud.
  • Reisid vabamalt. Vaktsineeritud inimesed ei pea Eesti riiki sisenedes jääma eneseisolatsiooni vähemalt ühe aasta jooksul alates vaktsiinikuuri läbimisest. COVID-19 haiguse läbipõdenute isolatsioonivabastus kehtib kuus kuud alates tervenemisest.
  • Sa ei pea jääma eneseisolatsiooni. Vaktsineeritud inimesed ei pea lähikontaktsena eneseisolatsiooni jääma, vaid saad elada oma tavapärast elu.
  • Käid vabalt restoranis, teatris ja trennis. Kui Sul on lõpetatud vaktsineerimiskuur, saad tõendiga teatrisse, kinno, spordiklubidesse, restoranidesse ja mujale, kus kehtivad piirangud.
  • On üsna kindel, et COVID-19 ei kao ära, vaid jääb meie sekka ringlema. Seega vajame me kõik immuunkaitset, mille saab kõige ohutumalt just vaktsineerimise teel.

Vaata lisa vaktsineerimisest leheküljelt vaktsineeri.ee

Palun pane õlg alla ning aita taastada normaalne elukorraldus!