Kergejõustikuhooaeg sai ilusa jätku

Rakveres toimunud Eesti noorte meistrivõistlustel kergejõustikus võitsid meie noored sportlased 11 medalit.

Kõige edukam oli Romet Kivi, kes osaledes viiel alal tuli viiekordseks noortemeistriks. Romet võitis meistritiitlid noormeeste U-16 vanusegrupi 100 m (aeg 11,39), 200 m (aeg 23,46), 400 m (aeg 51,50) ja 800 m jooksus (aeg 2.04,61) ning odaviskes (tulemus 53.89 m). Noormeeste U-20 vanuseklassis võitis Ragnar Kolesnikovs 3000 m takistusjooksus pronksmedali (aeg 10.43,87) ja 5000 m jooksus kuuenda koha (aeg 18.04,84). Noormeestest saavutasid häid tulemusi ka Kevin Reinberg, kes oli U-16 vanuseklassi vasaraheites neljas ning Andre Nahko, kes oli U-18 vanuseklassi vasaraheites neljas ja kettaheites viies.

Väga tubli võistluse tegid ka meie neiud. Tüdrukute U-14 vanuseklassi vasaraheites võitis pronksmedali Isabel Lillo tulemusega 28.71 m. Lisaks saavutas Isabel Lillo väga häid tulemusi jooksudes olles 400 m jooksus kaheksas (aeg 29,98) ja 200 m jooksus kümnes (aeg 1.10,71). Neidude U-16 vanuseklassi 1500 m jooksus võitis pronksmedali Bianka Uhtjärv (aeg 5.11,42). U-18 neidude vanuseklassi kõrgushüppes võitis pronksmedali Isabell-Mary Luik tulemusega 1.61 m. Sama vanuseklassi neidude odaviskes tuli Loretta Pohlasalu kaheksandaks. Neidude U-20 vanuseklassi odaviskes võitis pronksmedali Katre Marit Liiv tulemusega 44.67 m. Lisaks saavutas Katre Marit Liiv veel kolm viiendat kohta - kuulitõukes, kettaheites ja vasaraheites. Neidude U-23 vanuseklassi vasaraheites võitis pronksmedali Merliis Mägi tulemusega 42.03 m ning U-18 vasaraheites oli Brit Marii Veri neljas tulemusega 49.37 m.