Mälestati juuniküüditamise ohvreid

14. juunil on Eestis leinapäev. Sel aastal möödub 80 aastat juuniküüditamisest, mille käigus Nõukogude okupatsioonivõimud küüditasid 14. juunil 1941 Eestist loomavagunites Siberisse 10 000 inimest.

Ilmar Kõveriku eestvedamisel koguneti leinapäeva õhtupoolikul Tõrva kirik-kammersaali juuniküüditamise ohvrite mälestusüritusele.

Ürituse kontserdiosa juhendas Maie Kala, luulet esitas Eve Valliste ning palve mälestuseks luges Arvo Lasting. Samuti mälestas ohvreid oma sõnavõtus Tõrva abivallavanem Lauri Drubinš.

Üritusel oli kohal ka hiljuti auväärset 100. juubelit tähistanud Tõrva valla kõige vanem elanik Hilda Mikk, kes jagas värvikalt oma mälestusi. Mälestusüritusel osales ka Eesti Vabariigi aukonsul Keenias Kadri Humal Ayal.

Avaldame sügavat kaastunnet kõigile, kes juuniküüditamise tagajärjel kannatanud on.