« Tagasi

Mulgimaa peremäng jõuab sel laupäeval Helme kihelkonna aladele

Käimas on vahva ettevõtmine - Mulgimaa peremäng, mis tutvustab igal nädalal üht ajaloolise Mulgimaa piirkondadest. Sel nädalal jõuab mäng Helme kihelkonna aladele. 

Mäng on ellu kutsutud peamiselt kahel eesmärgil: tutvustada Mulgimaa tuntud ning tundmatuid kohti, ühes nendes kohtades elavate inimestega ja arendada Mulgimaa elanike omavahelist koostööd. Peremängu mängijaid ootavad mängupäevadel ees särasilmsed külaelu eestvedajad ja töökad talupidajad, kes on avanud külalistele oma kodud. Lisaks on igas punktis mängijatele ette valmistatud erinevad tegevused, mis seotud Mulgimaa ajaloo ning kultuuriga. Näiteks saab käe külge panna toidu valmistamisel, või kogeda jahedas jõevees pesu pesemist – just nii nagu neid tegevusi vanasti tehti.

Mängupunktid on päeval avatud ajavahemikus kl 12-18. Aega on mõnusalt, seega liigu ühest punktist teise ja avasta Mulgimaad! Sissepääs mängupunktidesse on tasuta. Mängijatele soovitame sularaha teekonnale kaasa võtta, sest nii mõneski punktis pakutakse kehakinnitust ja müügiks kohalikku kaupa.

Kõik peremängu mängijad saavad osaleda auhinnamängus! Selleks osta mängupunktis müügil olev postkaart (hind 2€), millega saad kaasa paberitüki, kuhu kirjutad enda kontaktid ning jätad selle punktis asuvasse kogumiskasti. Kui ostad mitu kaarti, osaled loosis mitu korda.

Helme kihelkonnas on uudistamiseks valitud järgmised punktid: Kärstna mõis, kodukohvik Mäe-Koda Riidajas, Christine Gildi punkt Hummuli mõisapargis, Barclay de Tolly mausoleum, Riidaja käsitööring, Helme koduloomuuseum ja Taagepera käsitööselts. Mis täpsemalt punktides huvitavat näha saab, leiab Viljandimaa Arenduskeskuse kodulehelt