Noortevolikogu viis läbi kõrghariduse teemanädala

3.- 7. märtsil korraldas Tõrva noortevolikogu Tõrva gümnaasiumis kõrghariduse teemanädalal, mille käigus tutvustasid kooli vilistlased elu ja õppimist erinevates kõrgkoolides.

Lisaks tutvustas ennast TTÜ Tartu Kolledž ning Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooniliit rääkis tulevastele tudengitele IKT erialadest töötubade vormis.

Teemanädala peakorraldaja ja noortevolikogu aseesimehe Triin Jaansalu sõnul tõi teemanädal nii mõnelegi gümnasistile selgust juurde, mida ülikoolielu tegelikult tähendab, ning aitas neid oma eriala valiku tegemisel. „See on väga hea viis tutvustada õpilastele kõrgkoolide ilu ja valu, sest tihti käivad koolid end ise tutvustamas ning räägivad siis ainult heast," rääkis Jaansalu ning lisas „teemanädalaga saab ka kooli vilistlasi linna ja kooliga taas siduda ning anda märku, et nad on kodulinna alati oma elutarkusi ja seiklusi jagama oodatud."

Positiivset tagasisidet saadi ka nii õpilaste kui ka kooli juhtkonna poolt. Õpilaste leidsid, et selline nädal tõi argiellu vaheldust koos kasulike õpetussõnade ja teadmistega. Paljud õpilased said oma eriala ja kooli valikul kindlust juurde ning teavad ka, et võivad vilistlaste poole iga kell küsimustega pöörduda.

Tõrva gümnaasiumi õppealajuhataja Irja Käärik sõnas, et teemanädal läks kindlasti korda ning loodetavasti on noortevolikogul jaksu ka sarnane nädal läbi viia ka tulevikus, et panna alus uuele traditsioonile meie koolis.

Margo Metsoja
Tõrva Noortevolikogu