Pühapäeval toimus rattapäev

MTÜ Tõrva Spordiselts koos Loodusturism OÜ ja Imre Arroga kutsusid liikumisharrastajaid möödunud pühapäeval põnevale liikumisüritusele Tõrva rattapäev. Kiiremad üritusele kirja panijad said kasutada erilisi Kickbike FAT MAX tõukerattaid, mis on tõeliselt metsikud oma ülegabariitsete 4" tolliste rehvidega, olles sellega võimekamad kui teised tõukerattamudelid. Ka veidi tagasihoidlikuma välimusega tõukerattad tõid naeratuse sõitja näole pärast esimest tõuget, sest sõit tõukeratasetel on lõbus, jõukohane ja kergesti õpitav. Nende ägedate ratastega sai vägeva rattaelamuse möödunud pühapäeval läbiswa Tõrva terviseraja 11,1 km pikkust matkarada.

Isegi väike hommikune vihmasabin ei heidutanud rattapäevale registreerunuid, põnevusega oodati esimest kohtumist päevakangelastega - tõukeratastega. Päeva alustas Imre Arro lühike humoorikas ratta käsitlemiskursus ja ühispilt Tõrvaahju juures, seejärel algaski matkaliste teekond.

Tantsumäe tõusudele jõudes tegime esimese peatuse, sest juba oli tarvis riietust vähendada - mõnus sõit soojendas lihaseid ning tekkis esmane rattatunnetus. Tantsumäe ja Linnamäe ümbruse maastik on huvitava profiiliga, mõned kiiremad tõuked ja oled tõusul, millele järgneb mõnus laskumine. Mäest alla sõidud aga ei olnudki nii lihtsad, sest laskumised olid kiired ning tehnilised. Kõik ratturid said hästi hakkama ja igas peatuspunktis oodati juba teekonna jätkumist. Tõrva terviseraja matkaringil jagub erinevat maastikku - tõusude ja laskumistega vaheldumisi on ka laugemaid rajalõike, kus sai proovida, milline tõukejalg suurema hoo annab, oma tasakaalu ja osavust tõusude ja laskumiste läbimisel. Üheskoos tehti ka matkaringilt kõrvalepõige Härma suusaringile, kus sai lihvida laskumistehnikat, pikemal laugemal maastikul proovida erinevaid tõukeviise. Sõidu kestel vahetati omavahel tõukerattaid, et kõik saaksid proovida ka FAT ratta eripära. Kitsama rehviga rattal oli eelis sõita kõvema pinnaga maastikul, aga FAT rattaga tundus ka kõige keerukam maastik kergelt läbitav.

Erilise emotsiooni pakkus ürgne Tikste oru rajalõik, kus sügise meeleolu, värvid ning lõhnad olid eriti selgelt tunda. Silmaallikast sai võtta joogipudelisse värsket vett ning jätkata matka taas reipana. Viimases peatuspaigas - dendropargis – oli hea meel tõdeda, et vaatamata väikesele lihasvalule oli olnud ääretult vahva matk. Märkamatult sai sõidetud mõnusa matkaseltskonnaga 15-kilomeetrine ring ja jõuti ühispildiks taas Tõrvaahju juurde. Tugeva aplausiga tänati matkajuhti Imret, kellel jagus häid nõuandeid ja soovitusi igas peatuspunktis nii tõuketehnika kui rattavalitsemise kohta. Imre aga kiitis tõeliselt tublisid rattureid, eriliselt sai kiita aga Tõrva terviserada, mis pakkus väga omanäolist maastikku rattasõiduks.

Mõnusa matkapäeva lõpetuseks kostitas kohvik Läti Saatkond rattureid matkasupiga. Sõit oli kõhu tühjaks teinud ning tore oli istuda ja kaaslastega sõidumuljeid vahetada. Paljudele osalejatele oli see esimene kord proovida tõukerattasõitu ja tundus, et ei jää ka viimaseks. Suur - suur tänu kõikidele rattapäeval osalenud ratturitele, Imre Arrole ägedate tõukerataste tutvustamise eest, kohviku Läti Saatkond perele maitsva supi eest ning Tõrva vallavalitsusele ja Kultuurkapitali Valgamaa ekspertgrupile toetuse eest.

Järgmise liikumisüritusena on juba sel pühapäeval algamas liikumissari „Otsi sõnu", mille kohta leiab täpsemat infot Tõrva valla kodulehelt.

Tõrva Liigub!