Tõrva linn 94!

Täna, 2. juulil, möödub 94 aastat Tõrva linnaõiguste saamisest.

2. juulil 1926. aastal andis toonane Eesti Vabariigi valitsus Tõrva alevi elanike tungival nõudmisel asulale linna staatuse. Koos Tõrvaga said linnaõigused ka Tapa, Põltsamaa, Türi ja Nõmme.

Kutsume tähistama Tõrva linna sünnipäeva kontsert-piknikuga "Talendid koju" 2. juulil kell 19.00 Tõrva Veskijärve veerel. Täpsem info Facebookis.

Rahvapärimuse järgi ajanud Tõrva metsas Tõnise nimeline mees kuuse-ja männikändudest tõrva. Sellest toimingust saanud ka Tõrva linn oma nime. Pilkenimeks olnud linnal ka "tökatialev" ja "pigilinn".

Tõrva muutus omaette haldusüksuseks 1.septembril 1921, kui asulale anti alevi õigused.

2.juulil 1926 kinnitati Vabariigi Valitsuse otsusega ,elanikkonna nõudmisel ja soovil, Tõrva alev linnaks.

Eesti Vabariigi otsusega 21.aprillist 1937 anti Tõrvale suvituslinna staatus.

Tõrva linna omavalitsuse staatus Eesti Vabariigis kinnitati 30. jaanuaril 1992.