Tõrva päästjad sõidavad tuletõrjujate maailmamängudele!

Tuletõrjujate maailmamängud toimuvad 15.-24. augustini Los Angeleses, Ameerika Ühendriikides. Läbi aegade esimese Eesti meeskonnana võtavad võistlustest osa ka Tõrva ja Elva päästekomandode päästjad. Siim Ausmeesi küsimustele vastab ja meeskonna plaane tutvustab Tõrva päästekomando pealik ning edukas tuletõrjesportlane Alor Kasepõld.

Mida õigupoolest kujutavad endast tuletõrjujate maailmamängud?

Tegemist on augustis Los Angeleses toimuva võistlusega, millest saavad osa võtta elukutselised ja vabatahtlikud tuletõrjujad ja teised päästevaldkonnaga seotud isikud.  Maailmamängud said alguse 1990. aastal Uus-Meremaal ja üle kahe aasta toimuvatest võistlustest on kokku võtnud osa üle veerand miljoni osaleja.

Sisuliselt on tegemist tuletõrjujate ülemaailmse kokkusaamisega ja mõõdu võtmisega, kus tegevust jätkub kogu perele. Saab võistelda erinevatel sise- ja välispordialadel ning loomulikult võistelda ka tuletõrjespordialadel.

Kust tuli idee sellisel võistlusel osalemiseks?

Tõrva päästekomando meeskond on alates 2010. aastast osalenud Eestis Kõrghoone Kuninga ja Pritsumehe  võistlustel, kust oleme võitnud meeskondlikus arvestuses kolm esikohta.

Kuna päästjana tuleb ennast pidevalt arendada, siis tekkiski mõte minna osalema ka rahvusvahelistele tuletõrjevõistlustele. Minule teadaolevalt ei ole Eestist keegi Tuletõrjujate Maailmamängudest osa võtnud – seega, miks mitte!

Kes on Teie meeskonna liikmed?

Meil on kambas Tõrva komandost Rauno Ojamägi, Riivo Ritsnik, Kristjan Mikk ja Elva komandost Mihkel Luht. Lisaks mina meeskonna juhina ja võistlejana.

Oleme selle meeskonnaga palju võistlemas käinud ja kuna Eestis mingisuguseid eelvoore ei ole, siis otsustasimegi sellest võistlusest osa võtta.

Ja milline on Teie meeskonna plaan Los Angeleses?

Tahame Tuletõrjujate Maailmamängudest osa võtta nii individuaalses kui meeskondlikus arvestuses.

Kuigi mängude raames saab võistelda mitmetel spordialadel, siis meie oleme konkreetsemalt keskendunud ainult oma igapäevase tegevusega seotud aladele.

Näiteks on mängudel võimalik osaleda nii ükski kui meeskonnaga kompleksvõistlusel, mis koosneb neljast erinevast alast – voolikute lahtitõmbamine, takistusriba, torni ülesanded ja lõpetuseks 300 trepiastme jooks. Kõikide etappide ajal kantakse  22 kg raskust täisvarustust.

Kui meestel on soovi veel oma päevi sisustada, siis saavad nad endale võistlusalasid juurde valida. Isiklikult olen endale juurde valinud kõrghoone jooksu.

Kuidas käib võistluste ettevalmistusprotsess?

Igapäevaselt valmistuvad mehed võistluseks ette individuaalselt, tehes üldfüüsilisi harjutusi.

Lisaks saame iganädalaselt kokku. Siis viime läbi juba konkreetseid harjutusi, pidades silmas maailmamängude kavas olevaid ülesandeid.

Enne Ameerika Ühendriikidesse sõitmist tahaksime juunis käia osalemas ka Saksamaal Mönchengladbachis, kus toimuvad juba 16 korda Euroopa Meistrivõistlused tuletõrjespordis (Toughest Firefighter Alive Europa). Tegemist on ühe raskeima tuletõrjujate võistlusega kogu maailmas ja seda kutsutakse „tuletõrjujate ironman" võistluseks.

Kas võistkonna eelarve on paigas?

Hetkel on tõesti meie suurimaks kitsaskohaks rahaliste vahendite nappus, mistõttu teen kõigile Tõrva-Helme piirkonna elanikele ja ettevõtjatele üleskutse tulla meie meeskonna toetajateks.

Oleme arvestanud, et tuletõrjujate maailmamängudel osalemine maksab meie meeskonnale kokku suurusjärgus 10 000 €, millest suuremale osale tuleb leida toetajad.  Saksamaa võistlusel osaleb meeskond igal juhul, kuid tuletõrjujate maailmamängudel osalemine sõltub sponsoritest.

Lõpetuseks, kust leiab Teie meeskonna tegemiste kohta lisainfot?

Kõik Facebooki kasutajad saavad meid otsida märgusõna „Tõrva firefighters" kaudu. Liituge meie fännilehega, kust leiab operatiivset infot meie tegemiste kohta. Lisaks saab vaadata videoklippe meie treeningutest.

Loodetavasti jagame informatsiooni oma tegemiste kohta ka Tõrva linna koduleheküljel.

Toeta päästjaid Tuletõrjujate Maailmamängudel!

Kui Sulle läheb korda Tõrva päästekomando meeste tõsine soov osaleda Tuletõrjujate Maailmamängudel, siis saad neid toetada, tehes ülekande:

MTÜ Valga Noored Tuletallajad

Arvelduskonto nr.  EE392200221044971071

Selgitus: Tuletõrjujate maailmamängud

Oleme igasuguse toetuse eest siiralt tänulikud!