« Tagasi

Tõrva valla raamatukogud soovitavad raamatuid!

Tõrva valla raamatukogud soovitavad jällegi nädalavahetuseks mõnusat lugemist!

Raamatukogude lahtiolekuajad ja kontaktid leiab SIIT. 

Eia Uus „Tüdrukune"

Ootamatust töökaotusest šokis Lilian kohtub peol noore naisega, kes toob temas esile uued tunded ning avab vanad haavad. Kui Lilian kutsutakse tegema valimiskampaaniat peaministrikandidaat Triinu Tuhalale, sukeldub ta töösse halastamatus poliitikamaailmas. Hoolimata tempokast karjäärist ja mehest tema elus ei saa ta peast 20-aastast Monat. Romaani käsikiri võitis 2019. Aasta romaanivõistlusel kolmanda preemia.

„Lugemine oli valus. Kui ma saaksin, teeksin selle raamatu kohustuslikuks kõigile meestele. Ja nendele, kes söandavad rünnatud naistele öelda, et nad on äkki ise seda põhjustanud." – Andrei Hvostov.

Meelis Friedenthal „Mesilased"

Romaani sündmustik leiab aset 17. sajandi lõpus. Leideni ülikooli bakalaureusekraadiga lõpetanud Laurentius on saanud stipendiumi õpingute jätkamiseks Tartu ülikoolis. Ikalduse käes kannatav Liivimaa pole just kõige sõbralikum paik ning ülikoolis ja väljaspool seda hakkavad arenema sündmused, mis on kohati üpris hirmuäratavad. Romaan on pälvinud Euroopa Liidu kirjandusauhinna, kuid kindlasti tasub lugeda ka autori teisi romaane „Kuldne aeg" ja „Inglite keel" ning eelmisel aastal ilmunud jutukogu „Kõik äratatakse ellu", soovitatavalt ilmumise järjekorras.

Loe autori kohta siit: https://leht.postimees.ee/7098382/vikerkaar-loeb-meelis-friedenthali-metafuusilised-jutud

Harry Raudvere „Hüüdnimi Eestlane"

 

Selle kaheköitelise romaani sisuks on Toomas Jugapuu seiklused müstilisel Nõukogudemaal. See oli aeg, kus hoomamatut soovunelmat kannustas teostamatu idee ja kunstlikult loodud ühiskonnamudel hävitas üksikisiku initsiatiivi. See oli aeg, mil taevani küündiv ülekohus ja hukutav lauslollus olid muudetud elunormiks. See oli aeg, mil vaatamata üleüldisele hullusele leidus käsikäes nii kurbust ja rõõmu, kui ka leina ja armastust. Seal oli asju, mida oli sõnadega võimatu seletada, ja asju, mis olid sõnadetagi selged.