« Tagasi

Valgamaa aasta õpetaja on Marge Kaiv ja aasta kõige õppijasõbralikum tööandja Tõrva Tarbijate Ühistu!

8. oktoobril toimus Tõrva vallas Taagepera lossis Valgamaa aasta õpetaja ja täiskasvanuhariduse pidulik tunnustusüritus. Tõrva valla õpetajad olid nomineeritud kolmes kategoorias: aasta klassiõpetaja nominent on Tõrva gümnaasiumi õpetaja Iriina Rei, põhikooli aineõpetaja nominent Tõrva gümnaasiumi tööõpetuse õpetaja Jaan Tasa ja gümnaasiumiõpetaja nominent Tõrva gümnaasiumi õpetaja Marge Kaiv.

Valgamaa aasta õpetaja tiitli pälviski Marge Kaiv, kes õpetab Tõrva gümnaasiumis bioloogiat, keemiat ja loodusõpetust. Marge Kaiv oli võidust üllatunud, kuid pidas kohe ka kõne, kus tänas nii kolleege, kooli juhtkonda kui ka perekonda. „Eesti õpetajad teevad kõik väga tublit tööd, nad on kõik tunnustust väärt," kiitis Kaiv kõiki õpetajaid. „Soovin kõigile, et oleks ikka sees killuke lapsikust ja rõõmsameelsust ning päikest põues!" 

Lisaks õpetajatele tänati ka täiskasvanuhariduses silmapaistvaid inimesi ja organisatsioone. Valgamaa aasta õppijasõbraliku tööandja tiitli pälvis Tõrva Tarbijate Ühistu. Aasta õppija tiitel läks Andres Illakule Valga vallast, kuid nominentideks nimetati Tõrva vallast ka Tuuli Mekk, Julia Kutsar ja Leisi Kiidma.

Elutööpreemia tunnustuse said Tõrva vallast TalTechi külalislektor ja Valgamaa Kutseõppekeskuse lektor Peep Leppik ja lasteaed Mõmmiku endine õpetaja Asti Želežnjakova, kes kahjuks tunnustusüritusele tulla ei saanud.

Tunnustusürituse avas tervituskõnega Tõrva abivallavanem Lauri Drubinš, kes rääkis kevadisest distantsõppe perioodist ning tunnustas nii õpilasi kui ka õpetajaid kiire kohanemise eest ebatavalises olukorras. Muusikalist vahepala pakkusid Gerda Nurmeots ja Kristjan Tamosiunas.

Kokku esitati komisjonile 34 avaldust üheksas kategoorias.

Kõik nominendid:

LASTEAIAÕPETAJA NOMINENT- EVE AMBOS 

KLASSIÕPETAJA NOMINENT – IRIINA REI

KLASSIJUHATAJA NOMINENT – KERSTI PIIR 

PÕHIKOOLI AINEÕPETAJA NOMINENT – JAAN TASA

GÜMNAASIUMIÕPETAJA NOMINENT – MARGE KAIV

AASTA HUVIALAÕPETAJA NOMINENT – KOIDU AHK

PIIRKONDLIK AASTA TUGISPETSIALISTI NOMINENT – MARET LILL 

HARIDUSASUTUSE JUHT  - JANA TIITS 

HARIDUSE SÕBRA NOMINENT  - MTÜ Triinu Äri Maarika Ojaste

Aasta õppija nominendid:
Tuuli Mekk
Evelin Kurrikoff
Jana Potter
Julia Kutsar
Leisi Kiidmaa

Valgamaa Aasta Õpitegu on Täiskasvanute koolitusprogrammi „Rahaasjade korraldamine" läbiviimine - MTÜ Lüllemäe Rahvaõpistu

Valgamaa Aasta koolitaja on Klaarika Raudheidin, nomient Ene Kaas.