Vanamõisa elamupiirkonna detailplaneeringu avaliku arutelu korraldamise teade

Tõrva Vallavalitsus annab teada, et Vanamõisa elamupiirkonna detailplaneeringu avalik arutelu toimub 15.12.2021 Tõrva vallamajas (Kevade 1, Tõrva) kell 15.30.

Arutelul saab osaleda nii kohapeal kui ka veebikeskkonnas (lingiga  bit.ly/Vanam6isa).

Arutelul osalemiseks palume eelnevevalt registreeruda kas telefoni teel 766 5318 või e-postil terje.tomson@torva.ee, andes teada osaleja nime ning kas osaletakse vallamajas või veebi teel. Eelnev registreerimine aitab tagada ruumide nõuetekohase ettevalmistamise. Koosolekul osalemine toimub vastavalt Vabariigi Valitsuse kehtestatud nõuetele.

Planeering on vastu võetud Tõrva Vallavolikogu 12.10.2021 otsusega nr 1-3/2021/20. Detailplaneeringu avalik väljapanek toimub 8. novembrist kuni 8. detsembrini 2021 Tõrva Vallavalitsuses (Kevade tn 1, Tõrva linn) ja valla veebilehel https://torva.kovtp.ee/koostamisel-olevad-detailplaneeringud .

Vanamõisa elamupiirkonna detailplaneering on algatatud Tõrva Vallavolikogu 20.10.2020 otsusega nr 1-3/2020/19. Tõrva Vallavolikogu 20.04.2021 otsusega nr 1-3/2021/7 on algatamata jäetud keskkonnamõju strateegiline hindamine ning muudetud planeeringuala piire ja täiendatud planeeringu lähteseisukohtasid. Planeeringuala asub Tõrva vallas, osaliselt Tõrva linnas ja osaliselt Jõgeveste külas. Planeeringuala pindala on ligikaudu 12,3 ha.

Detailplaneeringu eesmärgiks on ala terviklik lahendamine toimivaks elamupiirkonnaks arvestades olemasoleva atraktiivse looduskeskkonnaga. Detailplaneeringuga soovitakse Vanamõisa puhkeala 1 ja Vanamõisa biotiikide maaüksused ning lähiala kruntideks jaotada ja kruntidele ehitusõigus määrata üksikelamute püstitamiseks. Planeeringuga lahendatakse ka kruntidele juurdepääsud, teealad, hoonete tehnovõrkudega varustamine ja haljastus ning heakorra küsimused. Lisaks määratakse kitsendustega alad ja maa avalikku kasutusse võtmise ja/või servituutide seadmise vajadus. Tegemist on kehtivat Tõrva linna üldplaneeringut muutva detailplaneeringuga, sest puhkemaa asemele soovitakse määrata elamumaa juhtotstarve.