Aita Magnus Kirt ja Marcella Liiv aasta kergejõustiklasteks!

Eesti Kergejõustikuliit on välja kuulutanud konkursi aasta parimate kergejõustiklaste väljaselgitamiseks! Kandidaatide seas on ka odaviskajad Magnus Kirt ja Marcella Liiv.

Aasta kergejõustiklaste valimise statuut 2017:

Hääletamine kestab kuni 15. novembrini.

Eesti Kergejõustikuliit valib Aasta kergejõustiklased järgmistes arvestustes:

Täiskasvanud: Aasta kergejõustiklane 2017 (naine ja mees)
U23 vanuseklass: U23 Aasta kergejõustiklane 2017 (naine ja mees)
U20 vanuseklass: U20 Aasta kergejõustiklane 2017 (naine ja mees)
U18 vanuseklass: U18 Aasta kergejõustiklane 2017 (naine ja mees)
Aasta kergejõustiklased 2017 nominentidega saab tutvuda SIIN.

Aasta kergejõustiklased valitakse kergejõustikufännide, meedia (spordiajakirjanikud), EKJL-i liikmesklubide ja (kehtivat kutsetunnistust omavate) kergejõustikutreenerite poolt hääletamise teel. Kõik eelpool nimetatud sihtrühmad saavad hääletada igas arvestuses ühe sportlase poolt.

Aasta kergejõustiklaste valimisel on häälte osakaalu jaotus järgmine: EKJL liikmesklubid 25%, meedia esindajad 25%, treenerid 25%, kergejõustikufännid 25%. Juhul, kui mingis kategoorias jääb mitu sportlast esikohta jagama, siis otsustab kategooria võitja Eesti Kergejõustikuliidu juhatus.

HÄÄLETAMINE

Hääletamiseks on vajalik iga nimetatud gruppi kuuluva inimese poolt aasta kergejõustiklaste valimissedeli täitmine online-keskkonnas.

Treenerid saavad hääletada siin – https://goo.gl/forms/oqx3Wa5NJeZYMImS2

(periood: 2. - 15. november 2017)

EKJLi liikmesklubid saavad hääletada siin - https://goo.gl/forms/LxdKdt7VEqfrL2g12

(periood: 2. - 15. november 2017)

Meedia saab hääletada 6.-15. november 2017 (meediaesindajatele edastatakse sellekohane teave)

Kergejõustikufännid saavad hääletada Facebookis - www.facebook.com/kergejoustik

6.-15. november – Aasta kergejõustiklane 2017

7.-15. november – U23 klassi Aasta kergejõustiklane

8.-15. november – U20 klassi Aasta kergejõustiklane

9.-15. november – U18 klassi Aasta kergejõustiklane

Aasta treeneri valimist ei toimu. Nimetuse Aasta treener 2017 pälvivad Aasta kergejõustiklasteks valitud sportlaste treenerid.

Aasta kergejõustiklaste nimed avaldatakse Eesti kergejõustikauhinnad 2017 üritusel (24. novembril 2017) ning neid tunnustatakse auhindadega.