« Tagasi

Selgunud on Tõrva linna kaasava eelarve tulemused

Kõikidel vähemalt 16-aastastel tõrvakatel oli detsembris ja jaanuaris taaskord võimalus osaleda linna kaasava eelarve hääletusel. Hääletajatel oli võimalus valida kokku 10 eripalgelise ettepaneku vahel, millest linna kaasava eelarve komisjoni otsuse põhjal leidis rahastuse kokku kolm kultuuri- ja spordiprojekti summas 10 000 eurot.

Kokku osales hääletusel 71 inimest, kellest 66 tegi oma otsuse elektrooniliselt ja 5 traditsioonilisel viisil. Valimiskomisjon tunnistas kehtetuks ühe hääle, kuna hääletanud isiku elukohaks ei olnud rahvastikuregistri järgi Tõrva linn.

19. jaanuaril kogunenud Tõrva kaasava eelarve komisjon otsustas oma koosolekul otsustas kinnitada kolme projekti rahastamise summas 10 000 eurot, võttes aluseks nii hääletusel antud häälte arvu kui ka hääletusel olnud ettepanekute elluviidavust 2016. aasta jooksul.

Tõrva kaasava eelarve vahenditest saavad 2016. aastal rahastuse Pubi Juudas kontserdisari summas 5000 eurot,  31. juuli Vanamõisa järve ääres toimuvat retrovideodisko üritus summas 3000 eurot ja 11. juunil toimuv Tõrva ekstreemjooks summas 2000 eurot.

Kõikide toetuse saanud ürituste elluviijatega sõlmib Tõrva Linnavalitsus lepingu, kus muuhulgas on sätestatud korraldajate kohustus näidata, et nende elluviimist on rahastatud 2016. aasta Tõrva kaasava eelarve vahenditest.

Kaasava eelarve komisjoni liige, Tõrva linnapea Maido Ruusmann sõnas, et tänavuse kaasava eelarve protsessi eesmärgiks oli leida eripalgelisi võimalusi Tõrva linna 90 sünnipäeva tähistamiseks. "Loodan, et rahastuse saanud üritused rikastavad oluliselt Tõrva spordi- ja kultuurielu, pakuvad tõrvakatele ja Tõrva sõpradele võimalusi linnas oma vaba aja veetmiseks ning on piisavalt väärikad Tõrva 90 tähistamiseks," lisas Ruusmann.

Tõrva Linnavalitsus