« Tagasi

Toimus Tõrva suusaseriaali etapp

Tõrva valla suusaseriaal sai alguse 4.veebruaril, kui ilmataat oli Tõrva suusaradadele piisavas koguses lund jaganud,et rajameister Tauno Neumann saaks korralikud suusarajad Härma suusaringil ette valmistada.

Suusaseriaal pidi alustama juba 12.jaanuaril, aga kahjuks polnud siis piisavalt lund, suusaradadel laiutas must maa.Nii jäid pidamata kalendris olnud esimesed kolm etappi, aga viimane suur sadu ja külmakraadid andsid siiski võimaluse rajad ette valmistada ning alustada suusavõistluse toimumisega.

Päikesepaisteline ja talviselt karge ilm tõi suusarajale juba varastel hommikutundidel harjutajaid. Ilmselt on vähene harjutusaeg „süüdi" selles, et mitmed suuskadel olnutest veel võistlussõitu ei julenud ette võtta ja suusaseriaali algusetapp jäi osavõtjate arvult varasemal aastatel toimunuga kasinaks. Aga kõik kes sõitma läksid olid väga rahul rajaga ning tundsid siirast rõõmu suusatamisest.

Rajameister oli ette valmistanud 3 erineva pikkusega distantsi ja nii sõitsid kõige nooremad 500 m pikkusel ringil, veidi vanemad said läbida 1,3 km pikkuse ringi ning  4,2 km pikkuse Härma suusaringi suusatasid kõige vanemad.

Eriti vahvad olid aga kõige nooremad suusasõbrad, ise nad ütlesid et on juba paar korda ka harjutanud ja tulid võistlema. Nii Kris Riin kui Isabel ja Taavi Markus tegid tubli suusasõidu. Kahju ainult, et konkurente nappis ja nii tuli kõigil vaid iseendaga võistelda.

Loodetavasti on juba 09.veebruaril toimuval suusaserialli etapil rohkem osavõtjaid ja saab ka teistega võistelda.Reedene etapp sõidetakse Tõrva gümnaasiumi pargis ja staadionil paikneval valgustatud suusarajal. Registreerimine võistlussõidule ja numbrite jagamine on alates kella 17-st, esimene start antakse kell 18.00.

Head suusasõbrad- suusarajad Härma suusaringil on heas korras ja ootavad kõiki suusatama, gümnaasiumi pargi rajad vajavad lisalund, seal saab sõita staadioniringil.

Tulemused

Kohtumiseni suusaradadel!

Tiina Neumann
Tõrva valla spordi ja rahvatervise spetsialist