« Tagasi

Sportlik pühapäev Tõrvas

Videoklipp

Mis saab olla veel parem kui kevade lõhn, linnulaul ja värskes õhus veedetud aeg- just nii algas pühapäev  Tõrva valla rattapühapäevade sarja ja  Kevadmatkade avaüritusega. Varahommikul sadanud vihm tõi kevade lõhna ja matkarajal leidus esimesi sinililligi.

Pühapäevased rattamatkad kutsusid avasõidul rattureid Jõgevestesse, rattamatka kontrollpunkt paiknes Barclay de Tolly mausoleumi parklas. Toreda üllatuse pakkus ratturitele Maanteeamet, ennetustöö osakonna liiklushariduse ekspert Kai Kuuspalu oli tulnud hindama matkaliste teadmisi rattaga liikluses liiklemises, üle vaatama rataste korrasolekut ning jagas ka puuduste kõrvaldamiseks vajaminevaid vahendeid: reflektoreid, rattakellasid, esi ja tagatulesid. Ratturitele meeldis nii testi läbida, kui lasta vaadata üle oma ratta seisukord- ikka oli nipet näpet veel ratta külge panemata, et olla teedel liiklemiseks valmis.

Pühapäevaste rattamatkade esimesel sõidul osales 65 ratturit, järgmisel pühapäeval sõidame Riidajasse ja saame kokku sealse mõisa kabeli juures, 11.15-13.00 on kontrollpunkt avatud.

Pühapäeval algasid ka Tõrva valla Kevadmatkad  „Otsi sõnu", mis on juba mitmel varasemal aastal toimununa populaarseks saanud sõnade otsimise mäng, kus igal osalejal on võimalus omale sobival ajal liikuda ja otsida Tõrva terviserajale paigutatud sõnu. Tänavu on uudsena võimalus sõnu otsima minna ka Hummuli Terviserajale.

Kuigi sõnade otsimist pühapäeval veel polnud, mindi sooja ja päikselist kevadpäeva terviserajale nautima. Sinililled Keisripalu metsas, kõrvulukustav linnulaul, hoogsaid hüppeid tegevaid konnad ning kollased liblikad olid esimesed kevadised märgid. Sai vaadata Kevadmatkade kontrollpunktidesse paigutatud fotonäitust, kaunid hetked lindudest on fotosilma püüdnud Tõrva harrastusfotograaf Andrus Abel.

Juba tänasest on kontrollpunktides ka sõnaseletused ootamas, millest tuleb tunda ära linnunimi, mis kantakse vastavasse sõnade tabeli lahtrisse

Kevadmatka perioode on kolm- 16.04-22.04, 23.04-29.04 ja 30.04-06.05. Igal uuel nädalal ootavad matkajaid uued sõnad, kokku on vaja leida 30 sõnaseletust, mis kokku annavad lause. Kellel veel pole sõnade tabelit või rajakaarti, saab neid alla laadida Tõrva valla kodulehelt: https://torva.kovtp.ee/kevadmatkad-2018  või kultuurimajast.

Täidetud sõnade tabel palun tagastada enne 09.05 korraldajale kas Tõrva gümnaasiumi pargis olevasse postkasti või saata e-postile tiina.neumann@torva.ee  ,tuua Tõrva kultuurimajja või anda Hummulis õpetaja Hare Undi kätte.

Kokkuvõtteid Kevadmatkadest teeme 12.mail toimuval ühismatkal, mis algab kell 12.00 Hummuli põhikooli juures. Võimalus on osaleda 34.Hummuli Pargijooksu 6 km pikkusel kepikõnni distantsi läbimisel ja tutvuda Hummuli Terviserajaga.

Kohtumiseni Terviseradadel ja rattamatkadel!

Tiina Neumann
Tõrva valla spordi ja rahvatervise spetsialist