« Tagasi

Tõrva valla aasta ema on Ellen Sang

Pühapäeval kuulutati Hummulis välja Tõrva valla aasta ema, kelleks sai nelja lapse ema ja kuue lapse vanaema Ellen Sang.

Tõrva valla esimesele aasta ema konkursile laekus kaheksa kandidaati. Žürii esimees Maido Ruusmann ütles, et tal on hea meel, et Tõrvas on nii palju tublisid emasid, kellest igaüks võiks kanda aasta ema aunimetust.

Ruusmann seletas, et valik langes Ellen Sangi kasuks seetõttu, et elu on ta teele veeretanud mitmeid raskeid väljakutseid. Hoolimata sellest on ta alati suutnud jääda positiivseks ja otsida lahendusi, et elus edasi minna. Seda kõike on ta ka oma lastele õpetanud.

«Ellen Sang võiks olla meile kõigile eeskujuks. Just oma positiivsusega ning sellega, et ta pole kunagi alla andnud,» lausus Ruusmann.

Elleni lapsed rääkisid, et ema on neid alati õpetanud austama vanu, aitama nõrgemaid ning tunnistama oma vigu, kui on eksitud.  

Aasta ema konkursile esitati kaheksa kandidaati: Külli Lääts, Regina Järlov, Helga Lilleväli, Tiina Laar, Marika Zemskov, Sirje Raudlam, Elena Kõverik ja Ellen Sang.

 

Žüriisse kuulusid Tõrva vallavanem Maido Ruusmann, Tõrva vallavolikogu esimees Enn Mihailov, Tõrva valla sotsiaalkomisjoni esimees Tiiu Vips, kultuuri- ja hariduskomisjoni esimees Toivo Põldmaa,  MTÜ LC Tõrva Mari president Tiina Tomson, Tõrva noortevolikogu esindaja Mariann Orav, Lõuna-Eesti Postimehe peatoimetaja Sirli Homuha ja Valgamaa aasta ema 2015 Külli Kasak.