« Tagasi

Kokkuvõte Tõrva kevadmatkasarjast

15.aprillil algasid Tõrva valla kevadmatkad „Otsi sõnu" esimese ühismatkaga Tõrva Terviserajal.

Üheksandat hooaega toimunud matkasari on olnud läbi aastate populaarne üritus liikumisharrastajate hulgas, tundub et selline formaat kus liikujatel on võimalik omale sobival ajal käia raja erinevates punktides asetsevates kontrollpunktides otsimas sõnu, on meeltmööda ja tullakse liikuma nii perede kui sõpradega.

Esmakordselt oli tänavune matk samaaegselt korraga kahel terviserajal nii Tõrvas kui Hummulis. Hummuli terviserada on alles eelmisel aastal valminuna uus ja huvitav rada, kus on lisaks matkamisele ka võimalik discgolfi mängida, võimlemisalal teha erinevaid harjutusi ning talvisel ajal suusatada. Tänavune kevadmatk oli pühendatud lindudele ja nii otsisidki matkalised kolmel matkanädalal 30 linnu kohta koostatud seletuste põhjal õigeid linnu nimesid. Kümnes kontrollpunktis tervitasid matkalisi tõrvaka Andrus Abeli kaunid fotod lindudest. Leitud linnunimede põhjal lahendus ristsõna ja saadi kokku lause: Kevadekuulutajad tervitavad sind!

Kui esimesel matkal leiti esimesi arglikke sinililli, siis matkade lõpetamisel, laupäeval 12.mail Hummulis, olid puud juba lehtedes ja metsaalune täis erinevaid kevadlilli. Tõrva valla kevadmatka teine ühine matk kõnniti Hummulis koos samas toimunud 35.Hummuli pargijooksuga. Tõeliselt kuum kevadilm ja linnulaulu rohke parkmets andsid mõnusa laengu energiat igale matkalisele. Kõiki osalejaid tänati diplomi ja müslibatooniga.

Tõrva valla kevadmatkade täidetud ristsõnu tagastati korraldajele 57, kindlasti oli ka neid, kes said osaleda kevadmatkadel osaliselt ja ei saanud ristsõna lahendust, aga leidsid aega kevadtööde vahel ka liikumas käia ning midagi uut meie metsades ja parkides elutsevate lindude  kohta teada saada. Eriti vahva üllatusena tagastati ristsõna, millele oli mängust osavõtja omalt poolt koostanud ristsõna.

Kõikidele ristsõna lahenduse saatjatele jagati kevadmatkade kokkuvõtval matkal meeneks naturaalset maasikamahla, koos praktilise poekotiga, mis kokkupanduna moodustas samuti maasika. Kes ei saanud viimasest matkast osa võtta, teie meene ootab kultuurimajas.

Kevadmatkade osavõtjatelt kuuldus heameelt, et jälle oli mõnus loodusesse liikuma minna ja sõnad leida ning sai uusi teadmis, oodatakse sügismatkade sõnade otsimise mängu.

Kohtumiseni terviserajal!

Tiina Neumann
Tõrva valla spordi ja rahvatervise spetsialist