« Tagasi

Valgamaa omavalitsuste 2018 aasta suvemängude võitja on Tõrva vald

Valgamaa omavalitsuste 2018 aasta suvemängud peeti 25.maist kuni 16.juunini erinevates maakonna spordibaasides.Kavas oli 11 erinevat spordiala, milles võtsid mõõtu maakonna kolm valda: Tõrva ,Valga ja Otepää. Täpselt sellises järjestuses ka suvemängude kavas olnud spordialadel teenitud kohapunktide summas omavalitsused lõpetasidki.

Kokkuvõttete tegemisel läks arvesse kergejõustiku ja kalapüügi kõrval veel 6 spordiala punktid.Tõrva vald teenis alavõidud rannavõrkpallis, meeste ja naiste jalgpallis, discgolfis, petenkis ja tänavakorpallis.Järgnevalt ülevaade kavas olnud aladest ja Tõrva valla võistkonnas võistelnud sportlastest:

  Jalgrattakross 25.mail Lüllemäe Tervisespordikeskuse radadel

Naised-N40 Diana  Audru  4.koht, mehed M50 Villu Kasak II koht

Võistkondlikus arvestuses II koht

Lasketeatejooks 25.mail Lüllemäe Kooli Staadionil

4. koht Tõrva valla I võistkond: Hare Unt, Tauri Tammur, Keili Kiidma

5. koht Tõrva valla II võistkond: Aveli Jantson, Sindra Cloria Kala, Ali Hendrik Mitt 

Võistkondlik arvestuses II koht

 Orienteerumine, 6.06.2018 Sangaste loss

Mehed: M14  4.koht Andri Kolju,6.koht Taivo Muusikus ; M18 km II koht Askar Neumann; M21 6.koht Kristo Oja ;M40 III koht  Hare Unt; M50 III koht Ain Veebel  M60 I koht Jüri Merirand 

Naised: N14 III koht  Arabella Kruuse 4.koht ;  Egle Udras 6.koht ; Kersti Põldsalu ; 7.koht Keili Kiidmaa ; N40 km III koht Tiina Neumann ; N50 4. Koht Liivi Tafenau ; 5.koht  Ulvi Oja                   

Tõrva vald kokkuvõttes III koht

     Kalapüük 9.juuni Tõrva Riiska järv

  II koht   Tõrva valla I meeskond: Kunnar Kasepuu,Janar Silla,Andrus PauI ,III koht   Tõrva valla II meeskond:Velvo Viiding,Ivo Ilves,Roland Leer

Kokkuvõttes II koht

Võrkpall 9.juuni Tõrva, Riiska väljak

Naised: II koht Monika Poom – Helen Elias; III koht Grete Allilender – Kadri Pilm ;  5.koht Martiina Palumaa – Õnne Õnne Laiakask 6.koht Agnes Põldma – Anne Kaldma          

Mehed: I koht Kristjan Mikk – Randy Elias ; II koht Janek Pisartšik – Rauno Mõts ;III koht  Raigo Mõts –   Kurmo Külm ; 4.koht Egon Ilisson – Lauri Borotkin ; 5.koht Taivo Saar -Kimmo Känd ;6.koht Kuno Kasak – Priit Lepik                 

Alavõit   Tõrvale

Discgolf 10.juuni Tõrva rada

I  koht  Tõrva valla I võistkond: Egon Ilisson, Andres Saar ; II koht  Tõrva valla II võistkond: Mairo Mägi, Janek Jaani ; III koht Tõrva valla III võistkond: Kimmo Känd, Madis Mägi ; 4.koht Tõrva 4.võistkond: Tauri Tilk, Raigo Mõts ; 5.koht Tõrva vald 5.võistkond:Margo Metsoja, Mikk Klaas ; 7.koht Tõrva vald 7.võistkond:Ahti Külm, Marko Voitk

Võistkondlik I koht Tõrva vallale

Kergejõustik 12.juuni Valga keskstaadion

Naised

Merit Mäekalle: 100m ja kõrgushüpe I koht,kaugushüpe II koht ; Violetta Pohlasalu: kettaheide 4.koht ;Loretta Pohlasalu: 800 m jooks I koht, 200 m jooks II koht ; Katre Marit Liiv: odavise II koht, kettaheide I koht ; Marcella Liiv odavise I koht

N 4x100 m Tõrva valla naiskond: Loretta Pohlasalu, Marcella Liiv, Katre Marit Liiv, Merit Mäekalle II koht

Mehed:

Ragnar Kolesnikovs 800m jooks II koht ; Ardo Juurikas kuulitõuge II koht, kaugushüpe III koht ;

Harry Mägi kettaheide ja kuulitõuge III koht

Võistkondlikult II koht

Petank 13.juuni Valga petank väljak

Põhiklass: I koht Tõrva – Kevin Kangur, Kaur Kangur, Maris Rõõm

Veteranid: I koht Tõrva – Anne Jaakson, Mati Rõõm, Janek Kangur

Üldvõitja Tõrva vald

 Tänavakorvpall 16.06 Tõrva ANK väljak

 II  koht   Tõrva vald II võistkond Martin Pungas, Priit Raja, Aivo Ahven, Taavi Toom;

 III koht   Tõrva vald I võistkond:Kimmo Känd, Taivo Saar, Henri Leetmaa

Võistkondlikus arvestuses Tõrva vallale I koht

Jalgpall 16.06 Tõrva ANK väljak

Naised:I koht      Tõrva vald:Kerttu Vatter, Michell Luik, Jane Moosus, Janelle Taaleš, Laura-Liis Loos, Lili-Mariin Behršin

Mehed: I  koht      Tõrva vald I: Juhan Kondike, Ville Pähklamäe, Kenert Soots, Karl-Moorits Kurvits, Edvin Tapfer, Alois Tapfer, Joonas Horn, Marco Kokamägi

III  koht      Tõrva vald II: Alvar Kasak, Marek Vister, Mairo Vister, Kurmo Külm, Kevin-Ken Vahtre, Andre Asi, Raigo Mõts, Marius Vister

4. koht Tõrva vald III: Kalmar Laas, Henri Metsar, Heinrich Schütz, Rainer Mõts, Elvis Kaiv, Kristopfer Raik, Gennadi Judin, Janek Loko

Valdade üldarvestuses nii meeste kui naiste jalgapllis I koht Tõrva vald

Tõrva vald tänab kõiki sportlasi, kes osalesid Valgamaa omavalitsuste 2018 a.  suvemängudel. Täname võistkondade juhendajaid ning spordiaktiivi, kes aitas erinevatel aladel võistlusi läbi viia.

Tiina Neumann