September on Tõrva vallas spordikuu

Sportlik Tõrva vald on erinevaid spordialasid aasta ringselt harrastanud- tänavune talv lubas meil suusatada ja isegi Härma suusamaratoni pidada, oleme matkanud nii talvistel matkaradadel kui kevadisel matkasarjal sõnu otsides.

Ritsu Karika nimel võisteldi nii korv- kui võrkpallis. Tõrva-Helme Cup selgitas välja parima saalijalgpalli meeskonna. Orienteerumisklubi eestvedamisel saime maastikujooksul harjutada orienteerumise põhitõdesid, mida oli äsja lõppenud orienteerumise esmaspäevakute etappidel Riiska ja Vanamõisa järve  ümbruses ning Helme lossivaremete radadel hea kasutada. Lapsed said kevadel kolmel etapil võistelda kergejõustiku aladel ning jooksusõbrad said end proovile panna Hummuli Pargijooksul ja Tantsumäe mägede jooksul, kus jooksurada viis Tõrva linna kõrgemat mäetippu vallutama.

Kevadised rattamatkad viisid ratturid valla erinevatesse paikadesse ning maastikuratta huvilised said Tantsumäe mägede nõlvadel võtta tõuse ja laskumisi. Spordiklubi Viraaž on igal suvekuul  korraldanud klubile kuuluval Pokardi staadionil kergejõustiku heitealade võistlused.  Populaarne kettagolf pidas maha põnevaid nädalavõistlusi nii Tõrva ja Hummuli  kui ka uutel Ala ja Pikassilla rajal.

Rohkearvuline oli Tõrva Tulepäevadel IV Tõrva rattaÖÖ ja discgolfi paarisvõistlus. Ekstreemsust valla spordielule lisas Tõrva III ekstreemjooks. Tõrva Võrkpalliklubi järjepidev suviste rannavollemängude sari sai ka sel aastal jätku, kui Riiska mänguväljakudtel peeti 4-etapiline Coolbet Tõrva suvevolle. Oleme osa saanud avaveeujumisest ning tervisejooksusarjast.

September tõotab taas tulla tihe spordi ja liikumisürituste kuu, võiks lausa nimetada valla spordikuuks. Juba homme peetakse Pokardi staadionil järjekordne SK Viraaži heiteseriaali etapp, järgmisel reedel 7.septembril aga toimumas Valgamaa jooksusarja 8. etapp- 35.Tõrva järvedejooks. Juba on eelregistreerimine alanud ja saab kirja panna 9 km pikkusele põhijooksule ning erinevate pikkustega lastejooksudele. Võistluskeskuses Tõrva vallamaja ees algavad kell 16.00 lastejooksud, 17.15 saab minna kepikõnnile ning  17.30 antakse start 35.Tõrva Kolme Järve Jooksule.

15.septembril aga ootame spordisõpru Tõrva gümnaasiumi staadionile, kus toimub piirkonna suurim kergejõustikupidu - XI Tõrva kergejõustikupäev olümpialastega.Kergejõustikupäev algab kell 10.00 lastevõistlusega ja jätkub tippsportlaste mõõduvõtuga. Lastevõistlusele registreerimine toimub kohapeal kella 9.00-9.45, võisteldakse kolmevõistluses- 60 m jooks, kaugushüpe ja pallivise.

SK Viraaž jätkab heiteseriaali 22.septembril Pokardi staadionil ja samas toimub 29.septembil vasaraheite võistlus.

23.-30. septembril saab taaskord toimuma Eesti suurim liikumishararstuse alane ettevõtmine, Spordinädal 2018. Nädala raames korraldatakse Eestis ligi 1000 spordisündmust, mille eesmärgiks on pakkuda võimalikult paljudele eestimaalastele liikumisega seotud positiivseid elamusi ja kogemusi. Spordinädala patroonid, liikuma innustajad ja eeskujud on olümpiavõitja Gerd Kanter, kulturismimeister Ott Kiivikas, treener Sandra Raju ja olümpiamedalist Allar Levandi.

Ka Tõrva valla spordikuu raames saame liituda Spordinädal 2018 spordisündmustega

Tõrva valla tõukerattaretk Taagepera puhkepiirkonnas toimub pühapäeval 23.septembril, kus kutsume kõiki soovijaid põnevale retkele tõukeratastega. Retk algab kell 11.30 kogunemisega Taagepera külamaja ees , kus iga osaleja saab omale sobiva liikumisvahendi ja üheskoos võetakse ette kell 12 algaval retkel 15 km pikkune sõit sealsetel küla- ja metsateedel. Sellele üritusele on vajalik teha eelregistreerimine, sest tõukerattaid on piiratud arv ja kes ees -sel ratas. Tõukerattamatk sobib lastele, koolinoortele ja ka täiskasvanutele ning nendega liikumine ei nõua osalejalt varasemat kogemust. Registreerimine toimub ürituse läbiviija Loodusturism OÜ kodulehel: https://loodusturism.ee/et/plaanilised-matkad

30.septembril aga kutsume osalema Sügismatkade „Otsi sõnu"  ühisele matkale. Keskpäeval alustame Tõrva gümnaasiumi pargis matkasarja materjalide jagamisega ja teeme üheskoos terviserajal matkaringi. Kui kevadel oli teemaks Eesti linnud, siis sügisel vaatame üle Eesti linnad. Kolmel järjestikusel nädala ootavad liikumisharrastajaid Tõrva terviseraja kontrollpunktides otsimist sõnad- tule sõnu otsima ja tule liikuma!

Tõrva Liigub!

Tiina Neumann

Tõrva valla spordi ja rahvatervise spetsialist