« Tagasi

Lõppes Coop Tõrva Tervisejooksud

Suve hakul kutsus MTÜ Tõrva Spordiselts kõiki jooksusõpru osalema suvekuudel peetaval liikumisüritusel. Leidsime üritustesarjale ka hea koostööpartneri Coop Tõrva ja nii saigi liikumissari omale kena nime Coop Tõrva Tervisejooksud.

Mai, juuni, juuli ja augusti viimasel reedel said jooksusõbrad kokku, et teha üks sportlik mõõduvõtt: kahel etapil peeti 10 km võistlusjooks ning kahel korral mäkkejooks. Kõikidel kavas olevatel aladel olid võistlustules naised ja mehed kahes vanuseklassis- alla ja üle 30-aastased.

Maikuu viimasel reedel alustasime esimese 10 km pikkuse võistlusjooksuga, rajale läks 21 jooksusõpra. Tõrva terviserajal oli tähistatud 2,5 km pikkune jooksuring ja seda tuli läbida neljal korral, vahepeal sai võistluskeskuses ka kosutust, et siis järgmine ring vastu pidada. Kiiremaks osutus noor jooksupoiss Ragnar Kolesnikovs, naistest aga kogenud Maris Jaama. Kes soovis sai osaleda ka 5 km pikkusel tervisejooksul, kus paremusjärjestust ei säetud ja aega jooksul ei võetud.

Esimesel mäkkejooksul 29.juunil julges end uudsel võistlusdistsntsil proovile panna 19 jooksjat. Jooksmine toimus staadionimäel, kus võistleja pidi etteantud rajal võimalikult kiiresti jõudma mäkke joosta. Sel jooksul aga mängis olulist osa ka võistleja kehakaal, nii ei tulnudki võitjaks mitte kõige kiiremad. Võimsamat jooksu näitas meestest Asso Viiding ja naistest Marian Müürsepp.

Kuumal juulikuu viimasel reedel kogunesid jooksusõbrad taas 10 km võistlusjooksule, aga kuna ka õhtul näitas termomeeter pea kolmekümnekraadist palavust, siis sai kokku lepitud, et joostakse poole lühem distants. Taas näitas kiiremat jooksuaega Ragnar Kolesnikovs, naistest kiirem Kadri Pilm. Kokku osales 18 jooksusõpra.

Viimasel osavõistlusel möödunud reedel said jooksusõbrad taas proovida mäkkejooksu. Staadionimäe tõusul panid proovile end 17 jooksjat. Võimsamat tulemust mäkkejooksul näitas meestest Raivo Lemberg ja naistest Grete Allilender. Võistlejatele meeldis just uudne jooksuvariant, alles tulemuste arvutamisel vastava valemiga saadi teada kes võimsuselt kõige ägedamini jooksis.

Peale mäkkejooksu toimumist mindi veel ühisele tervisejooksule, samal ajal võeti kokku tervisejooksu sarja tulemused.

Coop Tõrva Tervisejooksu võitjatele andis Coop Tõrva auhindu üle Tõrva Tarbijate Ühistu juhataja Ilona Leetma. 10 km võistlusjooksu  vanuseklassis naised alla 30- aasta paremad: Õnne Laiakask, Ethel Heidi Sepp ning võrdsete punktidega Grete Allilender ja Helen Elias. Naised üle 30-aasta vanuseklassis võitja Maris Jaama, järgnesid Marju Toom ja Kadri Pilm. Nooremate meeste vanuseklassis oli kiirem Ragnar Kolesnikovs, järgnes Argo Neumann. Vanemate meeste esikolmik: Ever Sinisalu, Janek Sumberg ja Aivar Lillipuu.

Maraton Sport mäkkejooksu parimad: naiste nooremas vanuseklassis oli suurima punktisummaga Helen Elias, järgnesid Heliisa Pilm ja Grete Allilender. Sama vanade meeste järjestus: Argo Neumann, Andres Neumann, Ragnar Kolesnikovs. Vanemate naiste hulgas kogus enam punkte Maili Küber, järgnesid Kadri Pilm ja Marje Vahtre ning meeste seas Heiki Pilm, Raivo Lemberg ning Aivar Lillipuu.

Ürituste toetajate Coop Tõrva , Maraton Sport Valga, Tõrva valla, kultuurkapitali Valgamaa Ekspertgrupi ning MTÜ Tõrva Spordiseltsi poolt oli kaetud rikkalik loosiauhindade laud. Iga osaluskord sarjast andis 1 loosisedeli loosikotti, kokku oli kotis 78 sedelit. Peaauhinnaks olid nii kvaliteetsed jooksujalanõud, mille said koju viia naiste hulgast Bianka Uhtjärv ning meeste hulgast Argo Neumann. Aga loosiauhinnalaualt leidis iga jooksusõber omale meeldivat ja nii mõnigi usin osaleja sai laualt valida mitu korda.

Ürituse lõpus said jooksusõbrad värskete puuviljadega maiustada ning arutada kuidas järgmisel aastal jätkata- hea oli kuulda, et soovitakse taas jooksma tulla ja et võiks rohkem etappe olla ning kindlasti ka taas mäkkejooksu proovida ja juba ka keerukamatel tõusudel.

Korraldaja loodab et ka järgmisel aastal leidub häid koostööpartnereid, et saaks taas jooksusõpradele pakkuda mõnusat liikumisüritust. Loodame, et järgmisel aastal ka uusi jooksusõpru sarjaga liitub.

Jooksusõbrad on aga oodatud juba reedel toimuvale 35. Tõrva Kolme Järve Jooksue, mille põhijooksu start antakse 17.30 , alates kella 16.00 toimuvad lastejooksud ning 17.15 saab minna kepikõnnidistantsile. Palume aga eelnevalt oma jooksusoovist teada anda e-kirjaga tiina.neumann@torva.ee

Kohtumiseni jooksurajal!

Tiina Neumann

Tõrva valla spordi ja rahvatervise spetsialist