« Tagasi

Tõrva Noortevolikogu auhinna pälvis Margit Kolju

Alates 2011. aastast on Tõrva Noortevolikogu andnud välja omanimelist auhinda, et tunnustada inimesi, kes on Tõrva piirkonda panustanud rohkem, kui seda ühiskond neilt on oodanud. 1. septembril Tõrva keskväljakul toimunud koolialguse peo raames anti tänavune auhind üle nelja lapse emale, aktiivsele naiskodukaitsjale ning palju kohalikku noorsootöösse panustanud Margit Koljule.
 
"Margit on suurepärane näide ühes aktiivsest kodanikust, kes ei pea vaevaks abistada vabatahtliku tööga just seal, kus abi kõige rohkem vaja on," selgitas Tõrva Noortevolikogu esimees Triin Jaansalu, "Lüües kaasa aseesinaisena Naiskodukaitse Tõrva jaoskonna töös ja vedades ühe eestvedajana Tõrva piirkonna Noorte Kotkaste ja Kodutütarde tegemisi, on Margiti panus meie kodukohas kahtlemata hindamatu. Eriti silmapaistvaks teeb selle veel asjaolu, et kõike seda jõuab ta teha enda 4-lapselise pere kõrvalt."
 
Margit Kolju esitas noortevolikogu auhinna konkursile Tõrva Avatud Noortekeskuse juhataja Maila-Liisa Liiv, kelle sõnul jõuab auhinna saaja lisaks enda vabatahtlikule tööle Naiskodukaitses aidata ka noortekeskust nende erinevates ettevõtmistes. Alates 2018. aasta algusest kuulub Kolju ka Valgamaa Noorsootöökeskuse Tankla juhatusse, et panustada veelgi laiemalt kogu maakonna noorsootöö arengusse.
 
"Tänavu laekus noortevolikogu auhinna konkursile lisaks Margitile veel kolm säravat kandidaati, kes kõik on samamoodi meie kodukoha jaoks palju teinud," ütles Jaansalu, "Nii näiteks on märganud tõrvakad noore aktivisti Margo Metsoja, kohaliku ettevõtja Egon Ilissoni ning heategevusse panustajate LC Tõrva Maride hindamatuid tegemisi, milleta Tõrva piirkond poleks sama mõnus paik elamiseks, nagu ta on seda praegu."
 
Tõrva Noortevolikogu liikmed on varem valinud noortevolikogu auhinna saajateks koduloomuuseumi eestvedaja Hilma Karu, silmapaistvad õpetajad Liia Ortuse ja Katrin Priilahe, noorsootöötaja Merike Soometsa, kohaliku kultuuripubi Juudase meeskonna, heategevuslike projektide ja sündmuste algataja Kristiina Luige ning Tõrva jalgpalliklubi toetaja Silver Suure.