« Tagasi

Tõrvas on avatud kool neljajalgsetele sõpradele

Tõrvakas Liina Põldsalu avas endises Meistri poes koertekooli LaKrants, kus õpetab nii neljajalgsetele kui ka nende kahejalgsetele omanikele tarkusi.
 
Koertekooli LaKrants tundide põhirõhk on suunatud omaniku ja koera teineteise mõistmisele. „Läbi erinevate harjutuste õpetan just omanikke, kuidas õpetada oma koeri, sest nemad elavad nendega iga päev koos ja igapäevased käitumised ongi põhiteemaks," rääkis koolitaja, et omanikud peavad koolitustel kaasa mõtlema.
 
Põldsalu sõnul sobivad koertekooli kõik koerad, olenemata vanusest või tõust. Kui koera tervis lubab, siis on oodatud ka vanemad koerad, kelle omanik soovib tundides osaleda. Küll aga peab valima koera järgi, millisele koolitusele ta sobib.
 
Grupitundides ei tunne ennast kindlasti hästi koer, kellel on suuri probleeme teiste koerte ning inimestega. Nende jaoks on eraldi koolitus ,,Saame sõpradeks" või siis juba individuaaltunnid, kus tegeleme spetsiifiliste muredega," leiab Põldsalu kõigile neljajalgsetele sõpradele võimaluse.
 
Gruppide tunnid toimuvad siseruumides ning kõik on eraldatud madalate vaheseintega, mis annab koertele ja omanikele võimaluse rahulikumas keskkonnas keskenduda ning õppida.
 
Rohkem infot kodulehelt: http://www.lakrants.ee/
 
Viimane Tõrva Teataja kirjutab koertekoolist pikemalt.