Toimus 35. Tõrva järvede jooks

Mõnusas suvesoojuses sai reedel 7. septembril Tõrvas jooksusõpradel ette võetud jooks ümber Tõrva linna järvede.

Kell 16 antigi start kõige tillematele,nende jooks väikesel pargiringil oli 35. Tõrva Kolme Järve Jooksu avastart. Tõrva raekoja ümbrus kihas suurtest ja väikestest jooksjatest, esmakordselt toimus jooksul eletrooniline ajavõtt ja eriti põnevil olid sellest kõige pisemad jooksusõbrad- kui ümber jala seati ajavõtukiip ja selga sai numbrivest oldi nagu suured jooksjadki,  uhke oli ju jooks lõpetada finisikaare all.

Tillujooksul osales kokku 32 pisikest jooksusõpra.  Järgnevalt  jooksid 7-8 ja 9-10 aastased lapsed 600 m pikkusel jooksuringil ning seal osales 36 jooksjat. Kõige osavõtjaterohkem oligi 7-8 aastaste poiste vanuseklass, kui korraga läks rajale 12 poissi. Lastejooksud lõpetasid vanemate  vanuseklasside 1,6 km pikkusel rajal peetud noortejooks, kus osales 17 noort jooksusõpra. Nende jooksurada viis jooksjad peale väikest linnatänavatel jooksu üle kaarsilla Tantsumäele ja sealt ümber Veskijärve finišisse.

Lastejooksude vanuseklasside võitjateks tulid: kuni 4 aastased: Delissa Seemen ja Tauri Muusikus, 5-6 aastased: Kiara Sööt ja Kert Pehk, 7-8 aastased: Marie Koor ja Lukas Ilisson, 9-10 aastased: Mirell Suur ja Andreas Vaher, 11-12 aastased: Bianka Uhtjärv ja Sten-Erik Iir ning 13-14 aastased Käroli Kõvask ja Romet Kivi. Kõikidele väikestele jooksulastele jagati finisis pisike magus meene ning vanuseklassi kolmele kiiremale sai kaela jooksu medal ning koos sokolaadiga ka jooksu tulemusega diplom.

Enne põhijooksu algust võtsid kolm julget naist ette 9 km pikkuse kepikõnni distantsi,nende hulgas ka ema, kellel kaasas kandelinas pisike jooksusõber, kelle starte näeme ehk mõne aasta pärast.

Ja siis kogunesid põhijooksust osavõtjad stardikaare alla, et teha üheskoos joostes tutvust Tõrva linna kolme järvega Kokku asus jooksurajale 60 jooksusõpra. Kaasaelajate ja pöidlahoidjate ergutuste saatel seadsid jooksjad end ühises grupis jooksurajale.

35. korda peetav Tõrva järvejooksu rada viis jooksjad nii Riiska , Vanamõisa kui Tikste järve kaldale. Kui jooksu algus ja lõpuosa joostakse linnatänavail, siis päris suur osa rajast kulgeb Tõrva terviseraja erinevatel lõikudel, ka finiši eel oli rajal muudatusi ja nii ei joostud üle kaarsilla vaid tuldi Tõrva uue sümboli Tõrvaahju eest läbi ning trepist üles Raekoja ees asuva finišikaare alla.

Kindla edumaaga tuli võitjaks  Andrus Veerpalu (33:54,5). Tema järel finišeerisid Margus Lehtna (35:47,6) ja Margus Koor (36:20,6).  Kõige kiiremat aega pisut üle 9 km pikkusel põhijooksu rajal naiste hulgas näitas Johanna Ardel (38:51,7), kes üldarvestuses lõpetas seitsmendana. Jooksu kõige vanemad osalejad olid sünniaastaga 1942 Põlvamaa mehed Ilmar Tagel ja Arno Jaal, kes said kirja vastavalt 49. ning 53. koha.

Kiirem mees ja kiirem naine pälvisid erimeene ja kõikide vanuseklasside kolm paremat jooksu medalid ning meened.

Jooksu tulemused on leitavad Tõrva valla kodulehel ja http://my4.raceresult.com/106655/?lang=en.

35.Tõrva Kolme Järve Jooks kuulub Valgamaa jooksusarja ning nii said jooksjad koguda sarja üldarvestuseks vajalikke punkte. Järgmine Valgamaa jooksusarja jooks toimub juba reedel 14.septembril kui peetakse Valga – Valka  XXI  Rahvajooks.

Täname kõiki jooksusõpru osalemast, suur tänu vabatahtlikele abilistele ning jooksu toetajatele Tõrva vallale ning kultuurkapitali Valgamaa ekspertgrupile. Aitäh MTÜ Karksi Sport kiire ja asjaliku ajavõtu teenuse ning Valgamaa Spordiliidule kaaskorralduse eest!

Kohtume 36. Tõrva Kolme Järve jooksul 2019 aasta septemrbris!

Protokollid

Pildigalerii