Algasid Tõrva valla sügismatkad „Otsi sõnu“

Pühapäeval sai alguse sügisene liikumismäng „Otsi sõnu" ühismatkaga Tõrva Terviserajal.  Kui kevadisel matkasarjal oli teemaks Eestimaa linnud, siis sügisel Eesti linnad.

Kolme matkaperioodi jooksul tuleb liikumisharrastajatel leida Tõrva Terviserjale paigutatud kümnest kontrollpunktist sõnaseletused, mille vastuseks on erinevad Eesti linnad,leitud linna nimi tuleb kanda vastavasse ristsõna lahtrisse. Kokku on vaja leida 30 linna nime ning lahendada riastsõna. Terviserajale paigutatud kontrollpunkte ilmestavad erinevate Eestimaa linnade vaated, aga ole tähelepanelik, sest kontrollpunktis olev küsimus ei ole seotud selles punktis paikneva linna pildiga. Ristsõna lahenduseks tuleb ikka sõnaseletuse põhjal leida õige linn. Lahendatud ristsõna vastuseid ootan tagasi 25.oktoobriks, et matakasarja kokkuvõtval üritusel 28.oktoobril saaksime tänada aktiivsemaid liikumisharrastajaid. Ristsõna lahenduse saab saata e-kirjaga tiina.neumann@torva.ee, tuua kultuurimajja või viia vastus Tõrva gümnaasiumi pargis asuvasse postkasti.

Kel aga ei olnud pühapäeval võimalik ühisele matkale tulla, aga tahaks liikumismänguga ühineda, siis matkakaarte saab alla laadida Tõrva valla kodulehelt või  paberil matkakaarte küsida kultuurimajast. Esimene matkaperiood ju alles täna algas ja kestab pühapäevani, järgmine matkaperiood on 8-14. oktoober ja viimane 15-21.oktoober. Igal nädalal ootavad uued sõnaseletused kontrollpunktides, mille asukohad ei muutu kogu sarja ajal. Tõrva terviseraja matkaringile võib iga liikumisharrastaja minna omale sobival ajal, võib ka jagada ringi mitmeks käimiskorraks, et siis ühel päeval läbida mõned konrtollpunktid ja teisel või ka kolmandal korral siis ülejäänud. Võtke endale aega ja tulge Tõrva Terviserajale- need on avatud 24/7 ja just praegu on sügise värve ja lõhnu metsaalune täis!

Tõrva terviseraja matkaring on 11,1 km pikkune, saades alguse Tõrva gümnaasiumi pargist, teeb matkaring ringi peale kogu Tõrva linnale. Matkaringil liikudes on võimalik tutvuda paljude looduskaunite paikadega: Kesripalu mets, Orjakivi , Pokardi org, dendropark, Tantsumägi, Linnamägi ning matkarada möödub linna kaunitest järvedest- Pokardi, Riiska ja Vanamõisa järvest ning mitmel korral saab kohtuda Õhne jõega. Tõrva terviseraja matkaring on tähistatud alates 2015 aastast, aastal 2017 andis Vabariigi President ja Eesti Olümpiakomitee Tõrva Terviserajale tiitli kaunis tervisespordirajatis 2017.

Tõrva liigub!

Tiina Neumann
Tõrva valla spordi ja rahvatervise spetsialist