« Tagasi

Üle 55 aasta saab taas ühistranspordiga Pokardist Tõrva!

Neljapäeval alustas liinil Tõrva-Pokardi sõitu buss, mis väljub igal neljapäeval Tõrvast kell 10:50. Pokardisse jõuab buss kell 11 ja kümne minuti pärast on tagasi Tõrvas. Kui asjaajamised linnas aetud, saavad Pokardi elanikud Tõrvast tagasi bussi peale minna kell 13.
 
Pokardi elanik Linda rääkis, et kui omal ajal avati Helme sanatoorne-internaatkool, tegi toona ühistransport mõned sõidud sellel liinil, aga pärast seda pole Tõrva kesklinnast ligi 2,5 kilomeetri kaugusele jäävasse Pokardi külla ühistransport jõudnud.
 
Tõrva Vallavalitsuse initsiatiivil korraldas Valgamaa Ühistranspordikeskus alates sellest neljapäevast kord nädalas ühistranspordi liini Tõrva-Pokardi suunal.
 
Vallavanem Maido Ruusmann ütles, et liikumisvõimalused, eelkõige vajadustele vastav ühistransport ja korras maanteed, on väga oluliseks vahendiks ääremaastumise vastu võitlemiseks.
 
Naljatledes lisas Ruusmann, et loodab, et täna käivitunud Tõrva-Pokardi liinil oleks ikka sõitjaid ja liin püsiks käigus pikemalt kui 55 aastat tagasi tehtud mõned sõidud.