Toimus Tõrva valla aastalõpupidu

Laupäeva õhtul toimus Tõrva linna spordihoones traditsiooniline Tõrva valla aastalõpupidu, kus pälvisid tunnustuse Tõrva Tarbijate Ühistu, Anfisco Factory OÜ, Maanteeamet, Wagenküll Hotell OÜ, Magnus Kirt ja Tõrva Firefighters.

Tõrva valla aasta tegijad 2018:

Tõrva Tarbijate Ühistu

Tõrva Tarbijate Ühistu tegutseb Valgamaal. Tänase seisuga on ühistul 95 töötajat, 2993 liiget ja 13 kauplust, sh Coop Konsumid, Coop lähipoed, ketimärgita kauplused ja Coop Ehituskeskus. 2018. aasta kevadel avas Coop kauplusekett Tõrvas Coop Tikste Konsumi, mis on antud kaupluseketi 101. pood. Kaubanduskeskuse avamisega loodi 25 uut töökohta.

Wagenküll Hotell OÜ
2018. aastal avas Wagenküll Hotell OÜ ajaloolises Taagepera lossis ainukese spaakompleksi Tõrva vallas, tänu millele on Tõrva vallast saanud kõrgelt hinnatud turismipiirkond. Kompleksi käivitamiseks investeeriti 3 miljonit eurot ja loodi uusi töökohti.

Tõrva Firefighters
2018. aasta on Tõrva Firefightersile olnud seiklusrikas ja sündmusrohke. Tõrva Firefightersite meeskond tõi sel sügisel Lõuna-Koreas toimunud Päästjate Maailmamängudelt koju rohkearvuliselt medaleid.

Anfisco Factory OÜ
Anfisco Factory on väetiste segamise logistikakeskus Hummulis, mis on spetsialiseerunud kvaliteetsete vesilahustuvate keemiliste väetiste tootmisele ja ekspordile. Logistikakeskust luues on uuendatud vana hoonekompleks ning loodud mitmeid innovaatilisi töökohti. Anfisco väetised aitasid eelmisel aastal teravilja- ja rapsikasvatajatel jõuda rekordsaakideni.

Maanteeamet
Maanteeameti teedeehituse spetsialistid likvideerisid tänavu sügisel ühe Eesti liiklusohtlikuma ristmiku, milleks oli senine Tõrva linna keskristmik. Tõrva ringristmiku ehitust planeeriti kolm aastat ning selle maksumus on ligi 400 000 eurot. Ringristmiku ehitusega muudeti Tõrva linna liiklus ohutumaks.

Magnus Kirt
Magnus Kirt, kes alustas oma sportlaskarjääri Tõrvast, püstitas sel aastal kolm Eesti rekordit meeste odaviskes ning saavutas Euroopa meistrivõistlustel III koha. Magnus Kirt viskas Marokos toimunud Teemantliiga etapil oda 89.75 meetrit.