« Tagasi

Tõrva valla kultuuripreemia pälvis Elmar Orav

1. veebruari õhtul kuulutati välja esimene Tõrva valla kultuuripreemia laureaat, kelleks on Elmar Orav.
 
Preemiale esitati neli kandidaati: Elmar Orav, Grete-Lisette Gulbis, Tõrva meesansambel ja Viive Andersoo.
 
Tõrva vallavolikogu esimees Enn Mihailov rääkis preemia üleandmisel, et kõik tänased kultuuripreemia nominendid on igaüks omamoodi aidanud kaasa kultuurielu edendamisele meie pisikeses vallas ning see on oluline, sest läbi kultuuri saame olla suured.
 
Võitjaks osutus Elmar Orav, kes on Tõrva oma kirjamees ja Hummuli raamatukogu juhataja. Raamatukogus on töötanud Elmar juba 50 aastat.
 
Need, kes on lugenud Elmar Orava palu, teavad, et need on ühtaegu südamlikud, muigamapanevad, liigutavad, siirad, loomupäraselt huvitavad ning jäädvustavad autentsel moel maaelu läbi aastakümnete visates siin-seal pilgu kaugemalegi.
 
Tänu kirjamehe üliheale mälule ja tundlikule pilgule on talletatud suur jupp aja- ja kodulugu, mis vajunuks paratamatult aja sumedusse.
 
Elmar on ka mulgi keele patrioot – «Kui me viil latse ollimi» on läbinisti murdekeelne teos, murrakut kohtab mujalgi. Mulgi keeles rääkimist Elmar lausa naudib, ja lööb loomulikult kaasa mulgi murde ringis Tõrvas. Viiskümmend aastat raamatukogutööd tähendavad igapäevast lugejate teenimist, ja raamatute kirjutamine on sama tee järgmine haru – pisut teises vormis.