« Tagasi

Pühapäeval toimus Tõrva valla talvematkade viimane matk

Vihmane ja tuuline talvepäev ei soosinud viimast matka, aga eriti tublisid matkasõpru see ei heidutanud.

Igaühel oli võimalus valida omale sobiv tempo ja marsruut, mida mööda liikudes jõuda Härma suusaringi parklas asuvasse kontrollpunkti. Suured sulad ja vahelduv ilm oli suurema lume sulatanud, asemele jäetud jäised rajd sundisid matkalisi valima teekonda.

Kogenenud matkalised oskasid abiks võtta käimiskepid ja tegid omale liikumise turvaliseks. Kontrollpunktis sai kosutust kuuma tee ja küpsistega, samuti jagati välja tänumeeneid. Kõigile neile, kes osalesid kõigil neljal matkal, oli heameel üle anda Tõrva Liigub! logoga termos. Kes aga said osaleda kolmel matkal, neile sama logoga joogipudel.

Tõrva valla talvematkad toimusid 1.jaanuaril, kui toimus Uus-aasta matk ja osales 52 matkalist. 20.jaanuaril tähistasime ülemaailmset lumepäeva nii kõnni kui suusamatkaga, matkapäeval said soovijad liikuda ka suusatades, mõnus talveilm ja Härma suusarajad pakkusid häid liikumisvõimalusi. See oli ka kõige rahvarohkem matk kui liikumas oli enam kui 70 inimest. 24.veebruaril matkasime Vabariigi terviseks! ühiselt gümnaasiumi juurest keskväljakule, kasutades üht Tõrva Terviseraja lõiku. Jagasime erinevaid infokilde nii Sibulamäe kui Tussi metsa,Tõrva Terviseraja ja Õhne jõe kohta,  lugesime kokku rajale kaunistuseks pandud lipukesi ning tundsime rõõmu kodukandi kaunitest paikadest.Päev jätkus perepäevaga Tõrva keskväljakul. Viimane sarja matk toimus pühapäeval 10.märtsil, kui kalendritalve lõpuni jäi 10 päeva.

Matkasarjas kokku osales 138 erinevat matkalist, kõigil korral osales 7 eriti tublit. Kokkuvõttes sai liikumiskordi Tõrva valla talvematkadel 185 korral.

Täname kõiki liikumisharrastajaid ja kohtume kevadmatkadel!

Tõrva Liigub!

Tiina Neumann
Tõrva valla spordi ja rahvatervise spetsialist