« Tagasi

Lõppes Tõrva siseorienteerumise sari

Kolmeetapiline siseorienteerumise sarja viimane etapp toimus laupäeval, 9.märtsil Tõrva spordihoones.

Esimene etapp toimus Tõrva gümnaasiumis,kus rada paiknes nii spordisaalis kui koridoris; teine Tõrva Avatud Noortekeskuse kolmanda korruse saalis.

Siseorienteerumine on põnev võistlus, kus ruumi erinevatesse osadesse on paigaldatud tähistega kontrollpunktid. Võistluskeskuses asub ruumi kaart ja võistleja peab etteantud kontrollpunktid läbima kiiruse peale.

Erinevatel vanuseklassidel oli ette valmistatud erineva pikkusega võistlusrajad, väikestele lühemad ja lihtsamad, mida vanemad seda pikem rada ja ka keerukam. See võistlus ei vaja eelnevaid teadmisi orienteerumisest, hakkama saab igaüks olenemata vanusest ja sportlikust ettevalmistusest. Hea ruumitajuvus annav väikese eelise ka neile, kel jooksukiirus pole kõige tugevam.

Sarja üldkokkuvõttes oli vaja osaleda vähemalt kahel osavõistlusel. Nii oligi mitmel võistlejal juba enne viimast etappi maksimumpunktid kogutud ja sai vaadata teiste võistlejate osavust raja läbimisel. Sarja kolmandal osavõistlusel osales 22 võistlejat, sarjas osales kokku 58 huvilist, väga mitmed aga vaid ühel osavõistlusel.

Sel ajal kui võistlejad läbisid orienteerumisrada toimus ka viskevõistlus ning orienteerumise tähiseid tutvustav mäng. Üheskoos söödi maitsvat kooki ja oodati autasustamist.

Kiire arvutus ja olidki tulemused teada. Aplausiga kiideti kõiki kes said medalid ja meened. Auhinnad kahe etapi parematele võitsid:  Andero Vare, Karola Pilm, Magnar Mõttus, Anton Vonk, Ken -Marten Vahtra, Robin Luht, Heliisa Pilm, Elise Pauline Kõverik, Kertu Timpson, Chris Marcus Krahv, Andri Kolju, Laur-Rogert Sulg, Andre Sults, Kersti Põldsalu, Heiki Pilm, Askar Neumann, Kersti Sults, Silvia Sirk, Marje Vahtre , Tiina Neumann, Pille Illak.

Võistluse korraldaja Liivi Tafenau tänas võistluse läbiviimisel olnud abilisi: tänud teile- Askar, Andri, Marje, Tiina, Pille, Kristo ja Eva.

Aitäh kõikidele osalejatele!

Kohtume juba kevadel välistel orienteerumisradadel!

Tõrva Liigub!