« Tagasi

Algab Tõrva kevadmatkasari "Otsi sõnu"

Tõrva Spordiselts  kutsub osalema Tõrva valla Kevadmatkadel  "Otsi Sõnu!"

Oodatud on üksikisikud, kollektiivid ja kooliklassid!

Tõrva Kevadmatkad tähistavad 10.juubelit!

Tõrva valla Kevadmatkad kannavad sel aastal teemat „Eesti keele aasta – riigikeel 100"

Kokku toimub perioodil 31.03-27.04  kaks ühismatka ja kolm matkaperioodi, mille jooksul on kõigil võimalik looduses liikuda vabalt valitud ajal.

Esimene matk toimub pühapäeval 31.03  algusega kell 12.00 Tõrva Gümnaasiumi pargis .Jagatakse matkakaarte ja sõnatabeleid. Matkakaardid ja sõnatabelid on alla laetavad Tõrva valla kodulehelt.

Ühismatkale järgneval kolmel matkaperioodil on nii Tõrva Terviserajal 10 kontrollpunkti (punktide asukohad ei muutu kogu perioodi jooksul), igas kontrollpunktis ootavad matkalisi erinevad eestikeelsed sõnad. Leitud sõnad tuleb kirjutada sõnatabelisse. Sel korral nn õiget lahendust pole, iga osaline saadab oma lemmik eestikeelse sõna korraldajatele. Saadetud sõnade hulgast selgub Kevadmatkade kõige-kõige SÕNA !

Matkaperioodide ajal (iga periood kestab esmaspäevast- pühapäevani) on kõigil võimalus vabalt valitud ajal läbida kontrollpunkte Tõrva Terviseraja 11,1 km pikkusel . Igal nädalal ootavad uued sõnad leidmist!

27.04 eraldi sõna otsimist ei toimu – toimub II ühismatk. NB! Postita oma sõnasedel hiljemalt  24.04 (kell 17.00) Tõrva Spordiseltsi postkasti, mis asub Tõrva Gümnaasiumi pargis teadetetahvlil, toimeta sedel kultuurimajja. Digitaalseid sõnasedelid saab edastada e-postile: tiina.neumann@torva.ee

27.04 toimuva ühismatka  lõppedes  tunnustatakse tublimaid sõnade otsijaid!

Tõrva valla Kevadmatkad toimuvad:

  • 31.03.19  - I ühismatk (jagame matkakaarte ja sõnatabeleid), algus kell 12.00 Tõrva Gümnaasiumi pargis
  • 1.04-7.04 – I matkaperiood
  • 8.04-14.04 – II matkaperiood
  • 15.04-21.04- III matkaperiood
  • 27.04 kell 12.00  II ühismatk  algusega kell 12.00 Tõrva kultuurimaja juures. Matka lõppedes  tublimate tänamine.

Matkadele on oodatud osalema üksikisikud, kollektiivid ja kooliklassid. Kollektiivide ja kooliklasside arvestuses on aluseks selle liikmete poolt läbitud matkakordade arv.

Tõrva valla Kevadmatka korraldavad MTÜ Tõrva Spordiselts. Toetavad : Kultuurkapitali Valgamaa Ekspertgrupp ja Tõrva vald.

Lisainfo (anna teada ka lõhutud kontrollpunktidest või kui sedel on kontrollpunktist kadunud):

Tiina Neumann
Tõrva valla spordi ja rahvatervise spetsialist
5 664 0993
tiina.neumann@torva.ee