Tõrva keskväljak sai järjekordse tunnustuse!

Neljapäeval tänati lasteaias Mõmmik konkursi «Kaunis Eesti kodu 2019» maakondlikke osalejaid ning anti üle tänukirjad. Konkursile esitati ka Tõrva uus uhke keskväljak, mis žürii hinnangul oli nõnda ilus, et vääris edasipääsu. Võitjaid ootab ees Eesti Vabariigi presidendi vastuvõtt Pärnus.

Mullu veebruaris avatud Tõrva keskväljak jättis žüriile hea mulje. Sinna ehitati uus bussijaamahoone, avati vaade ja ligipääs Veskijärvele ning rajati paisjärve äärde linna sümbolehitisena tõrvaahi. Tööde käigus jagati senine suur väljak väikelinnale sobilikumateks väiksemateks platsideks ning rajati senisest rohkem haljastust.

Komisjoniliige Kalev Lõhmus ütles, et eriti hea mulje jätab väljak kultuuritöötaja pilguga vaadates. «Kihvt ja võimas valgussüsteem on sisse projekteeritud. Kui tahetakse midagi ühist teha, näiteks odaviskajate vaatamiseks, saab terve linn kokku tulla. Alguses võib tunduda võõras, aga küll inimesed ära harjuvad: tegelikult on ilus.»

Tõrva vallavanem Maido Ruusmann oli rõõmus, et keskväljakut märgatakse ja selle ilu hinnatakse ka väljaspool Tõrvat. Vallavanema sõnul on aasta jooksul nähtud, et uus keskväljak on end igati õigustanud ning saanud inimeste kogunemise paigaks.

Valgamaa kaunima kodu tiitlile kandideerijaid oli tänavu üheksa.

Lisaks tänati tänukirja ja mastivimpliga korteriühistuid Helme Tõru ja Tõrva 32 ning perekond Daumi eeskujuliku ja silmapaistva töö eest koduümbruse heakorrastamisel ning kaunistamisel.

See, et üritus toimus lasteaias Mõmmik, oli märgiline sellepärast, et lasteaed on varem suisa kahel korral sama konkursi võitnud.

Komisjoni kuulusid Valga valla haljastusspetsialist Anne Vaigre, Tõrva valla hooldusjuht Heli Otti, Nõuni teenusekeskuse juht Kalev Lõhmus Otepää vallast, Valgamaa kaunite kodude konkursi pikaaegne vedaja Aare Kittask, külalisliikmena kauni kodu riikliku konkursi 2017. aasta üks võitjatest Rena Süsta, Lõuna-Eesti Postimehe reporter Tiit Loim ja fotograaf Arvo Meeks.