Tõrvas avati Chaga Health tootmishoone

Chaga OÜ on tegutsenud 2015. aastast ja senini toimus tootmine Viljandimaal Tuhalaane külas ning uus tootmishoone, mis asub Tõrvas Õhne jõe kaldal, on oma tuhande ruutmeetriga enam kui kümme korda suurem senisest tegutsemispaigast.

"Eesti on puhtaim riik maailmas. Puhtaima loodusega ja parimate toodetega ning on suur au, et saame teid kõiki tervitada just siin Tõrvas. 100 aastat tagasi asus selles hoones saun, mis oli juba tol ajal inimeste jaoks väga oluline koht. Tänagi on saamas sellest hoonest väga väärtuslik paik, sest nii nagu seostub saun, seostuvad ka Chaga eliksiir ja meie tooted, tervisega. Soovime, et ühel hetkel kui mõeldakse tervisele, seostub inimestele siin Eestis kohe Chaga ja meie tooted," sõnab avakõnes looduslikke toidulisandeid tootva osaühingu Chaga juhatuse liige Siim Kabrits.

Pärast saunapäevi on maja täitnud ka varasemalt näiteks leiva- ja ka kohukesetehase ülesandeid.

Ettevõtte tuntuim ja Kabritsa hinnangul perspektiivikaim toode on tänase seisuga inimeste immuunsussüsteemi toetav eliksiir Elemental, mille peamine koostisosa ongi chaga ehk must pässik, rahvakeeli kasekäsn, mille tervistavatest omadustest on palju kirjutatud.
Veel on valikus chaga pulber, kuusevõrsed, männikasvud, külmkuivatatud marjad ja eelnevate segamisel saadud elujõudu lisavad pulbrid, mida saab tellida firma kodulehelt või osta ökopoodidest.

Euroopas on jõutud Saksamaale, Prantsusmaale, Norrasse ja Rootsi, Aasias Lõuna-Koreasse, Singapuri, Hiinasse. Kaupa on saadetud ka Kanadasse ja kodulehe kaudu on tellimusi tulnud teistestki eksootilistest maailma paikadest.

Tänasele pidulikule avamiselegi oli kohale tulnud partnereid üle maailma – Omaanist, Singapurist, Leedust, Norrast ja Soomest.

Chaga vastu tuntakse kõige rohkem huvi Lõuna-Koreas, kus selle kohta ilmub pidevalt uusi teadusuuringuid. Chaga's on ligi 200 bioaktiivset ühendit, mida huviga uuritakse. Suur teadushuvi on ka Jaapanis ja Hiinas ning Euroopagi tuleb tasapisi järele.
Näiteks on kindlaks tehtud, et Eestis kasvanud metsamustikatel on teatud antioksüdandid kontsentreeritumad. Neid on tänu päikese jaotumise põhjamaisele iseloomule siin koguni 30 protsenti rohkem kui Leedus või Poolas kasvanud metsamustikatel.

"Tõrva valla jaoks on mahemajandamine suur võimalus ja väljakutse ning oleme oma arengukavaski välja toonud eesmärgi, et meil oleks vallas rohkem mahemajandust ning tänu Chagale on see saanud esimese tugeva märgi. See, mida te teete, on nii imetlus- kui ka kadestusväärne. Ma usun, et teid ootab loodustoodete tootmisel ees edukas tulevik. Nii nagu täna oleme tuntud üle maailma kui edukas e-riik, siis usun, et oleme kord maailmas laialdaselt tuntud kui edukas orgaaniline Eesti ja looduslähedane Eesti," sõnab Tõrva vallavanem Maido Ruusmann oma tervituskõnes.

Uue tootmishoone õnnistas sisse Helme Maarja koguduse õpetaja Arvo Lasting ning teiste külaliste hulgas oli ka kohal majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi asekantsler Viljar Lubi.

Soovime tublidele tegijatele palju edu ja jaksu!

Foto: Egon Bogdanov