« Tagasi

Tõrva valla sügismatkasari sai ühismatkaga lõpetatud

Pühapäeva keskpäeval kogunesid liikumisharrastajad kultuurimaja juurde, et üheskoos lõpetada sügisesene matkasari „Otsi sõnu".

Matkasari tähistas tänavu kümnendat toimumishooaega, olles liikumisharrastajate hulgas oodatud oma vahva mängulisusega. Tõrva Tervisaraja 11,1 km pikkusele matkaringile paigutatud kümnes kontrollpunktis ootasid matkalisi sõnad, mis vaheldusid kolmel matkaperioodil ja nii leiti liikumisharrastajate poolt 30 sõna, millega tänavu lahenes ristsõna Tõrva valla järvenimedega.

Wikipedia andmetel on Tõrva vallas 62 järve, kõikide järvede nimed kajastusid tänavuses matkasarjas- osad piltidena kontrollpunktides ja teised ristsõna lahendusküsimustes. Sarja avamatkal 29.oktoobril jagasime lahendust vajavad ristsõnad matkalsitele ja teisel ühisel matkal tegime kokkuvõtteid. Matka alustuseks kogunesime kultuurimajja vestlusringi- teed ja pirukaid maitsesid hästi, lugesime järvede nimed üle ja tutvusime nende kirjelduste ning nimede erinevate kirjapiltidega.

Kui suuremate ja tuntumate järvede asukohad olid paljudele teada, siis saime ka teiste asukohtadest rohkem aimu. Päris huvitavaid seiku oli matkalistel endil erinevate järvedega,mida meenutati.

Kõigile matkalistele, kes saatsid tagasi täidetud ristsõna, jagasime meeneks Tõrva Liigub! logoga sammulugejad. Nii saavad liikumisharrastajad silma peal hoida oma igapäevase 10 tuhande sammu kogumisel. Täname siinkohal ürituse toetajaid Tõrva Vallavalitsust ja kultuurkapitali valgamaa ekspertgruppi.

Kuigi pühapäeval puhus tugev tuul ja sadas hooti ka vihma, mindi ühiselt peale vestlusringi matkama. Ühiselt suunduti ringile , millega tehti tiir ümber Riiska järve. Väikesel puhkepausil rääkisime lähemalt ka selle järve olulistest andmetest. Üllatuseks oli nii mõnelegi Riiska järve sügavus- 12,5 meetrit. Eks paljud on järve toitvatest allikatest teadlikud, kui suvel ujudes vesi mõnes kohas ootamatult jahe tundub.

Suur tänu kõigile neile kes ei peljanud sügise eripalgelsit ilma , tuult ja vihma ning osalesid matkal. Meil oli väga lõbus ning otsus ka järgmisel aastal sarnase matkasarjaga jätkata sai tugeva aplausiga kinnitatud.

Hea matkasarjas osalenu, kes ei saanud  ühismatkale tulla, aga saatis ristsõna vastuse- matkasarja meene saab kätte kultuurimajast spordi ja rahvatervise spetsialisti käest.

Tõrva Terviserajad ootavad iga päev liikumisharrastajaid liikuma, leidke aega ja võtke ka sõbrad ning pereliikmed kaasa!

Tõrva Liigub!

 

Tiina Neumann
Tõrva valla spordi ja rahvatervise spetsialist