Kokkuvõte VIII Tõrva-Helme kergejõustikupäevast olümpialastega

Pühapäeval, 20.septembril toimus VIII Tõrva-Helme kergejõustikupäev olümpialastega, pühendatuna spordientusiastile ja endisele Eesti kelgukoondise peatreenerile Peeter Kirdile.

Päev, kus Tõrva gümnaasiumi staadionil said kokku juba olümpiamängudel võistelnud sportlased, sinna teel olevad sportlased ja lapsed, kes alles alustavad sportlasteed.

Mõnusa suvise soojusega ja päikesepaisteline päev meelitas  laste kolmevõistlusele 115 last nii Tõrvast kui lähiümbrusest, aga ka Karksi-Nuiast, Valgast, Tartust, Elvast, Rannust, Pärnust, Jõgevalt, Tabasalust ja Tallinnast.

Võistluse avamiseks koguneti staadionirajale - rivi oli tõesti pikk. Kõige noorem osaleja oli 1. aasta ja viie kuu vanune ja vanemad 14. aastased. Tervitussõnad spordisõpradele lausus Tõrva linnavolikogu esimees Kalle Vister, rütmikate tantsudega esines tantsuklubi Hop lapsed Kerli Vessini juhendamisel.

Ja siis kõik see energiast pakatav seltskond asus esimese võistlusala 60 meetri joone taha. Lapsi oli rajale ergutama-julgustama ja näpunäiteid jagama tulnud 2014. aasta parim meessportlane Rasmus Mägi, Pekingi MMil võistelnud seitsmevõistleja Grit Šadeiko, Eesti tuntuim sprinter ja tõkkejooksja Maris Mägi ning Tõrva oma olümpialootus Magnus Kirt. Tippsportlased juhendasid nii jooksurajal kui kaugushüppe ja palliviske juures.

Rohkearvulise pealtvaatajate,lastevanemate ja sõprade kaasaelamisel said ka kõige pisemad oma esimesed kogemused suurest võistlusest.

Kuni kohtunikud tulemusi punktideks ümber arvestasid, said kõik kohaletulnud maitsta LC Tõrva Mari naiste värskelt küpsetatud pannkooke moosiga, juua morssi ja pista põske magus komm või puuvili.

Kolmevõistluses võisteldi viies erinevad vanusegrupis: kuni 6 aastased, 7-8aastased, 9-10 aastased, 11-12 aastased ja 13-14 aastased tüdrukud ja poisid. Kõigile osavõtjatele jagati tippsportlaste autogrammiga diplom ning Lõuna Pagari ja  Meie toidukaupade poolt kotitäis maiustusi, lisaks said vanuseklassi kolm paremat tippsportlaste poolt kaela medalid.

Päev jätkus tippsportlaste kettaheite, kuulitõuke ja odaviske võistlustega. Võistlemas Eesti tippude kõrval ka külalised Lätist ning Leedust.

Meeste kettaheite võitis Martin Kupper, kes sai parimal katsel kirja 64.86. Teise koha saavutas Gerd Kanter 62.93ga. Kolmanda koha sai Tõrvas leedukas Eligjus Ruškys 58.24ga. Neljas oli Märt Israel, kes sai kirja 57.38.

Naiste ketteheite võitis Kätlin Tõllasson 49.08ga, järgnesid Berit Tugi 35.41 ja Madli Rahuvarm 34.56.

Kuulitõukes oli parim mees Karl Koha tulemusega 15.39 ja naine Kätlin Tõllasson 12.42.

Meeste odaviskevõistluses teenis Tõrvas esikoha ja Peeter Kirdi mälestusvõistluse rändkarika Tanel Laanmäe, kes viskas 78.83. Teiseks tuli 75.60ga Ranno Koorep, kolmas oli tänavuse hooaja edetabelijuht Magnus Kirt 75.28ga ja neljas MMil lõppvõistlusele jõudnud Risto Mätas 73.01ga.

Pikalt vigastusega hädas olnud Liina Laasma teenis tulemusega 55.78 kindla võidu naiste odaviskes. Hooaja avavõistluse teinud Laasma järel sai tulemusega 50.06 teise koha Mirell Luik ning kolmanda koha Laine Donāne Lätist tulemusega 49.52.

Võistlust toetasid Tõrva linn, Helme vald, Kultuurkapitali Valgamaa Ekspertgrupp, Meie Toidukaubad, Lõuna Pagar, Tõrva gümnaasium, Spordiklubi Viraaž, MTÜ Stardipaik, Nord Homes OÜ, Asfalditeenus OÜ, Ilmar ja N OÜ, Adidas, Greete motell, Kristiina Stuudio, LC Tõrva Mari.

Täname abistamast: Ivar ja Marian Hanvere, Urmas Uhtjärv, Ivo Tomson ja Ritsu Ehituse OÜ, Mikko Pihtje, Piret Granovskaja ja SA Valga Sport, Eero Viisu, Virge Jaago ja Bistroo Väike Tõnisson, Margo Metsoja, Rein Mikk, Liivi Tafenau, Marje Vahtre, Pille ja Marko Ilisson, Piret Karu, Riina Luik ja kõik vabatahtlikud abilised. Samuti täname kõiki võistlustele kaasaelajad ning pöidlahoidjad.

Kohtumiseni IX Tõrva-Helme kergejõustikupäeval 2016. aasta septembris!