Huviringid ja klubid

Kokaklubi

Tõrva Avatud Noortekeskuses käib igal kuul, kahel kolmapäeval, koos Kokaklubi, kuhu on oodatud kõik 2.-4.klassis õppivad noored kokandushuvilised. Üheskoos õpitakse valmistama lihtsaid roogasid, mida iga laps ka kodus iseseisvalt valmistada oskaks. Kokaklubi käigus valmib igale lapsele ka oma väike kokaraamat, mis sisaldab õpitud retsepte.
 
Juhendaja:
noorsootöötaja Kertu Reva
5 197 5338
kertu.reva(at)torva.ee

Teatriring

Teatriring tegutseb alates 2017 aasta varakevadest. Noored tegelevad näitlemisega ja toovad välja ka oma etenduse. Plaanis on osaleda kooliteatrite festivalil ja areneda kõrgetasemeliseks noorteteatriks. Teatriringis saavad noored õppida improvisatsiooni, arendada endas esinemisjulgust, kõnepidamise kunsti, kasutama oma häält.
 
Huviringi eesmärk on parandada noorte esinemisjulgust ja eneseväljenduse oskust, toimetulekut ootamatutes situatsioonides. Lisaks isiklikule arengule saavad huviringist osavõtjad pakkuda kultuurielamust Tõrva linnarahvale ja festivalidel ka kaugemale publikule.
 
Tegevusi rahastatakse Eesti Noorsootöö Keskuse toetatud  Avatud Noortekeskuste projektikonkursi projektiga "Tõrva noorte vaba aja loovate ja arendavate tegevuste võimaluste avardamine"
 
Juhendaja:
Romet Piller
5 646 8352
romet.piller@gmail.com

Taekwondo

Taekwondo on Koreast pärit võitluskunst, mille aluseks on Korea traditsioonilised jalaväelaste võitlustehnikad. Taekwondo sai oma tänapäevase kuju eelmise sajandi 50. aastatel ja on alates 2000. aastast olümpiaspordiala.
 
Taekwondo filosoofia järgi astub selle harrastaja justkui teele, mille läbimisel on kõige tähtsamad enesearendus ja lähedaste aitamine.
 
Tõrva Avatud Noortekeskuses toimuvad trennid esmaspäviti ja kolmapäeviti 16.30- 18.00
Treeninguid viib läbi Tartu Taekwondoklubi Alfa+.
 
Tegevusi rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmi „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine" kirjeldatud tegevuste raames.
 
Juhendaja:
Martin Poobus
5 569 8303
martin. poobus@gmail.com

Tantsuklubi HOP Dance

Tantsukool Hop Dance ühendab tantsuhuvilisi tüdrukuid ja poisse alates 3. eluaastast. Tantsukooli peamiseks eesmärgiks on noorte tantsijate loovuse ja eneseväljendusoskuse arendamine läbi tantsu. Stiilidest on esindatud laste-, loov-, vaba-, džäss- ja showtants.
 
Hop Dance on välja kasvanud endisest Tantsuklubist HOP ning käesoleval hooajal õpib tantsukoolis üle 80 noore. Igal hooajal esinetakse nii suurematel kui väiksematel lavadel, võetakse osa võistlustest ja festivalidest.
 
Tantsukooli Hop Dance tantsuõpetajad on Kerli Vessin ja Jelena Melts.
 
Tantsuõpetaja Kerli Vessin iseendast: "Alustasin tantsimisega 8-aastaselt Tõrva Tantsustuudio õpetaja Ulvi Riitsalu käe all. Olin alguses üsna kohmetu ja algeline õppija ning näis, et miski ei tule välja, kuid iga trenniga see paranes. Kui olin tantsupisikuga korralikult nakatanud, siis oli suureks unistuseks saada ühel päeval tantsuõpetajaks ja luua oma klubi. Tänaseks on see soov täitunud. Olen lapsi ja noori õpetanud 6 aastat, hetkel käsil seitsmes aasta. Tantsuhariduse olen saanud erinevatelt koolitustelt ja töötubadest, enamjaolt siiski Viljandi Kultuuriakadeemia koolitustelt. Samuti olen lõpetanud Tartu Ülikooli eelkoolipedagoogika kursuse. Tants on minu elu osa, läbi mille ma saan enda mõtteid ja tundeid väljendada."
 
Tantsuõpetaja Jelena Melts iseendast: "Alustasin tantsimisega 14-aastaselt Võru tantsukoolis Maire Udrase käe all. Läksime koos klassiõdedega tantsutrenni uudistama, aga tantsima ma jäingi. Olen lõpetanud Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia tantsuõpetaja ja koreograafi eriala. Vahetusüliõpilasena käisin ennast täiendamas Lissaboni instituudis: Superior escola de danca, Instituto Politecnico de Lisboa. Tantsuõpetajana olen töötanud Triiniksis, Alatskivi Kaunite Kunstide koolis, Inna Sulg Esinemiskunsti koolis, Antsla gümnaasiumis."
 
Teisipäev
kell 12.40-13.30 Sädemed (1. kl)
kell 14.00-15.00 Särasilmad (2.-3. kl)
kell 15.30-16.50 Dream (6.-8. kl)
kell 16.00-17.10 Pärlid (4.-5. kl)
kell 17.00-18.00 Poisid (lasteaed vanem, 1.-2. kl)
kell 17.15-17.45 Sipsikud (3.-4.  a.)
kell 17.50-18.35 Tähekesed (5.-6. a.)
kell 18.15- 19.45 Shine (10. kl)
 
Neljapäev
kell 12.40- 13.30 Sädemed (1. kl.)
kell 16.00-17.10 Pärlid (4.-5. kl.)
kell 17.15-17.45 Sipsikud ( 3.-4. a.)
kell 17.50- 18.35 Tähekesed (5.-6. a.)
 
Juhendaja:
Kerli Vessin
5 843 5123
kerli.vessin@mail.ee

JJ-Street Tantsukool

JJ-Street tantsukool on kaasaegse tänavatantsu ja koreograafia huvikool, mille õppejõududeks on JJ-Street treenerid. Lisaks sellele keskendutakse laagrite, tänavatantsufestivalide, kaasaegsete ürituste, moeetenduste ja põnevate koolituste korraldamisele.
 
JJ-Street eesmärkideks on kultuuri edasi andmine uutele liikmetele, oskuste arendamine ja uute teadmiste loomine. Tantsukooli tuntus on tänaseks kasvanud terves Euroopas, kuna lisaks kõigele muule korraldatakse ka Baltikumi suurimat tänavatantsufestivali JJ-Street Baltic Session'it ja rahvusvahelist tantsulaagrit Camp of Hip-Hop. JJ-Street tantsukool on mõeldud ja avatud kõigile, kes soovivad saada uusi kogemusi ja õppida midagi originaalset.
 
Tõrva Avatud Noortekeskuse toimuvad JJ-Streeti treeningud kaks korda kuus treeninglaagrina laupäeval ja pühapäeval.
 
Tegevusi rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmi „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine" kirjeldatud tegevuste raames.
 
Treener:
Mari Venski
5 740 5454
mari@jjstreet.ee

Fitness treeningud

Tantsuline fitness-treening

Treening toimub III korruse saalis

Esmaspäeviti kell 19.00-20.00

Kolmapäeviti kell 19.00-20.00

Antud treeningtunnis keskendutakse vastupidavuse arendamisele ning lihastoonuse tõstmisele. 60-minutiline treening on jagatud kolmeks blokiks, millest esimene koosneb tantsulisest osast (Zumba), teine on inspireeritud erinevatest kergejõustikuharjutustest nagu põlvetõsted ning mitmed hüpped ja liikumised, et arendada kiirust, jõudu ja vastupidavust. Kolmas osa keskendub lihastreeningule matil (erinevad harjutused kõhu-, käte-, selja- ja tuharalihastele). Treening lõpeb venitusega.

Rohkem infot Facebooki grupist "Zumba with Sandra"

Treeningusse kaasa võtta veepudel, sportlikuks treeninguks sobivad vahetusjalanõud ning väike käterätik.

Rühmatreeningu instruktor Sandra Kõressaar.

Treeningu tasu 4 €.

Zumba® 

Treening toimub III korruse saalis

Esmaspäeviti kell 18.00-18.55 

Kolmapäeviti kell 18.00-18.55

ZUMBA® on ladinarütmidest inspireeritud tantsuline fitness treening.

Rühmatreeningu instruktor Keiu Odras.

Treeningu tasu 4 €.

Treener:
Keiu Odras
552 2645

Pound® 

Treening toimub I korruse spordisaalis

Esmaspäeviti kell 19.00-19.45

Kolmapäeviti kell 19.00-19.45

POUND® on trummipulkadega kogu keha jõu ja vastupidavuse treening.

Rühmatreeningu instruktor Keiu Odras.

Treeningu tasu 4 €.

Esimene proovitreening on tasuta.

Rühmatreeningus on kohtade arv piiratud, seega on koha kindlustamiseks tundi vajalik ka eelnev registreerimine. Osalemissoov saada keiunurmela(at)gmail.com või anna endast märku Facebookis "Trennid KEIUGA".

Treener:
Keiu Odras
552 2645

Robootika

Reedeti noortekeskuse 1. korrusel.

Taavi Kärt
taavi.kart(at)gmail.com