Tõrva kevadmatkad 2018

Tõrva Spordiselts  kutsub osalema Tõrva valla Kevadmatkadel  "Otsi Sõnu!"

Oodatud on üksikisikud, kollektiivid ja kooliklassid!

Esmakordselt on Kevadmatkad samal ajal kahes kohas- Tõrva Terviserajal ja Hummuli Terviserajal.

Tõrva valla Kevadmatkad on sel korral leidnud temaatikat Eesti lindudest- lisaks sõnade otsimisele kaunistavad nii Tõrva kui Hummuli Terviserada tõrvaka Andrus Abeli fotod lindudest.

Kokku toimub perioodil 15.04-12.05  kaks ühismatka ja kolm matkaperioodi, mille jooksul on kõigil võimalik looduses liikuda vabalt valitud ajal.

Esimene matk toimub pühapäeval 15.04  algusega kell 14.00 Tõrva Gümnaasiumi pargis .Jagatakse matkakaarte ja sõnatabeleid. Hummulis saab matkakaarte õpetaja Hare Undi käes alates 16.04.

Matkakaardid ja sõnatabelid on alla laetavad Tõrva valla kodulehelt.

Ühismatkale järgneval kolmel matkaperioodil on nii Tõrva kui ka  Hummuli Terviserajal 10 kontrollpunkti (punktide asukohad ei muutu kogu perioodi jooksul), igas kontrollpunktis ootavad matkalisi sõnaseletused erinevate linnuliikide kohta.Lindude nimed tuleb osalejatel välja nuputada ja  kirjutada õigesse lahtrisse ristsõnas.Õigete sõnade leidmisel saab kokku ristsõna lahenduse!

Matkaperioodide ajal (iga periood kestab esmaspäevast- pühapäevani) on kõigil võimalus vabalt valitud ajal läbida kontrollpunkte Tõrva Terviseraja 11,1 km pikkusel matkaringil ning Hummuli 2,2 km pikkusel  Terviserajal.

12.05 eraldi sõna otsimist ei toimu – toimub II ühismatk. NB! Postita oma matkasedel ristsõna lahendusega hiljemalt  09.05 (kell 17.00) Tõrva Spordiseltsi postkasti, mis asub Tõrva Gümnaasiumi pargis teadetetahvlil, toimeta sedel kultuurimajja spordimetoodiku kätte või Hummuli PK  õpetaja Hare Undi kätte. Digitaalseid sõnasedelid saab edastada e-postile: tiina.neumann@torva.ee

12.05 toimuva ühismatka  lõppedes  tunnustatakse tublimaid sõnade otsijaid!

Tõrva valla Kevadmatkad toimuvad:

·         15.04.18  - I ühismatk (jagame matkakaarte ja sõnatabeleid), algus kell 14.00 Tõrva Gümnaasiumi pargis

·         16.04-22.04 – I matkaperiood

·         23.04-29.04 – II matkaperiood

·         30.04-06.05- III matkaperiood

·         12.05 kell 12.00  II ühismatk , Hummuli mõisapargis. Võimalus osaleda 34.Hummuli pargijooksu 6km kepikõnni rajal.

Matka lõppedes  tublimate tänamine.

 

Matkadele on oodatud osalema üksikisikud, kollektiivid ja kooliklassid. Kollektiivide ja kooliklasside arvestuses on aluseks selle liikmete poolt läbitud matkakordade arv.

Tõrva valla Kevadmatka korraldavad MTÜ Tõrva Spordiselts. Toetavad : Kultuurkapitali Valgamaa Ekspertgrupp ja Tõrva vald.

Lisainfo (anna teada ka lõhutud kontrollpunktidest või kui sedel on kontrollpunktist kadunud):

Tiina Neumann
Tõrva valla spordi ja rahvatervise spetsialist

5 664 0993
tiina.neumann@torva.ee