Tegevuskava

Käivitunud on huvitegevuse fond, kust saavad igal ajal raha taotleda need noored, kelle huviring asub väljaspool Tõrva-Helme-Hummuli-Põdrala piirkonda või kes ei saa siin tegeleda sellega piisavalt professionaalsel tasemel:

Lisaks on soetatud inventari, mis on teinud piirkonna noortekeskused ja noortetoad atraktiivsemaks ja tegevusterohkemaks.

Tõrva Avatud Noortekeskusesse on soetatud/soetatakse läbi projekti:

  1. Telk ja lauad- pingid, et saab suvel teha mobiilset noorsootööd
  2. Õhuhokilaud Noortekeskusesse
  3. Bändivarustus- Basskitarr, elektrikitarr, elektroakustiline kitarr, vokaalmikrofonid

Tulemas veel:

  1. Tasakaaluliinid - slackline
  2. Jalgrattad- BMX, tõukerattad, matkarattad
  3. Rula, rulluisud ja kaitsevarustus
  4. Piljardilaud
  5. Kitarrivõimendi
  6. Eksklusiivne 4- ritta mäng ja puidust nukumaja

Tänu projekti kaudu soetatud muusikainstrumentidele sai Tõrva Avatud Noortekeskuses avada ka bändiringi.

Seiklusliku koolivaheaja programmiga pakutakse noortele võimalust oma koolivaheaega sisustada väljasõitude ja põnevate tegevustega. Ka Tõrva noored said jaanuaris 2017 osaleda koolivaheaja rabamatkal koos ööbimisega Rubina rabasse.

Võitluskunstide huvilistele käivitus veebruaris 2017 Tõrva Avatud Noortekeskuses Taekwondo treening, mida viib läbi Taekwondoklubi Alfa+.

Tõrva Avatud Noortekeskuses toimuvad ka regulaarsed JJ-Street tantsulaagrid, kus projektist on rahastatud osaliselt JJ-Street'i tegevusest osavõtvate piirkonna noorte igakuine osalustasu. Ikka selleks, et rohkem noori saaks osaleda sobivas huviringis ja ringis osalemine ei jääks ära osalustasu tõttu.

Veel käivad juba ettevalmistused tulevase Tõrva valla ühise noorteportaali loomiseks ning  rahastusega on toetatud ka Valgamaa Noorte Suvekool ja Looduskool.

Läbi projekti saab toetatud ka Rahvusvaheline Noortepäeva tähistamine 12. augustil Tõrva Avatud Noortekeskuse juures (2017. ja 2018. aastal), et pakkuda kõigile piirkonna noortele üks äge ja põnev päev mõeldes ainult neile!

Projekti abil saab täiendatud ka Tõrva Gümnaasiumi juures olev disc-golfi rada, et rada oleks veelgi mitmekesisem, pikem ja pakuks põnevust järjest uutele noortele.

Projektiga ei ole ära unustatud ka Tõrva Raadiot ja selle meeskonda, kes projekti abil saab oma tehnilist baasi täiendada, raadiotööga seotud koolitusi korraldada ja järelkasvu kasvatada.

Üks osa tegevuskavast hõlmab ka eraldi aktiivsete noorte järelkasvu kasvatamist, see viiakse ellu koostöös Tõrva Noortevolikoguga.

Ette on nähtud ka vahendid noortega tegelejate ümarlaudade korraldamiseks ja võrgustikutöö tihendamiseks ning ka valdade noortele transporditoetus, et kõik ümbritsevate valdade noored saaksid osa võtta Tõrvas toimuvatest huviringidest ja üritustest.

Eesti Noorsootöö Keskus on seadnud tingimuseks, et noorsootöövaldkonna rahastust käesoleva hanke tõttu ei tohi vähendada ning selle hankega pakutavad teenused peaksid jätkuma ka pärast tegevuskava lõppemist 2018. aastal.

Projekti lõppedes peaks tegevuskava järgselt olema 15% rohkem piirkonna noori kaasatud noorsootööse ja osalema ringitegevuses.

Koostöögrupp Valgamaa 1 (kuhu kuuluvad Tõrva linn, Helme, Põdrala ja Hummuli vallad) projekti kontaktid Tõrva linnas on:

Maila-Liisa Liiv
Tõrva Avatud Noortekeskus
juhataja
766 5338
mailaliisa.liiv(at)torva.ee

Kertu Reva
Tõrva Avatud Noortekeskus
noorsootöötaja
76 65 338
kertu.reva@torva.ee

Võtke julgelt ühendust ja küsige lisainfot!