Asfalteerimistöödest Valga ja Viljandi tänavatel

Lemminkäinen Eesti AS teostab Maanteeameti tellimusel Valga-Uulu maanteel asfaltkatte taastusremonti.

Selle töö raames saab uue katte ka Tõrva linna Viljandi ja Valga tänav ning Tartu tänava ristmik. Enne uue katte paigaldamist tuleb olevat katet madalamaks freesida. Kuna teel olevad kaevuluugid segavad freesimist, lastakse need eelnevalt praegusest katte pinnast madalamale.

Freesimise ajaks liiklust ei suleta. Frees sulgeb ühe sõidusuuna ja on pidevas liikumises.  Sellest mööduvat liiklust reguleerivad liiklusreguleerijad. Freesitud pind on liikluseks avatud.

Freesimise tööde planeeritud algus linna lõigus on 8. juuli. Eeldatavalt kulub tööle 4 päeva.

Pärast freesimist tõstetakse kaevuluugid taas tee pinda. Peale selle töö lõpetamist alustatakse uue asfaltkatte paigaldamisega.

Asfaldi laotamine teostatakse lõikude kaupa. Asfalteerimise ajal suletaks üks tänava pool liikluseks kuna värskelt paigaldatud jahtumata asfaltkattele ei tohi sõita. Läbisõit liikluseks avatud teepoolel toimub korda mööda vastavalt reguleerija märguannetele mõlemas suunas. Asfalteeritava lõiguga ristuvatelt tänavatelt suletakse ja lubatakse välja sõit lõigule vastavalt tööde edenemisele.  Ümbersõidud tähistatakse liiklusmärkidega. Ristmikul, millel liiklus toimub, reguleerib seda liiklusreguleerija.

Asfalteerimistööde teostatakse kuiva ilmaga, seega sõltub nende kestus otseselt ilmast.

Anname omalt poolt parima tööde kiireks ja kvaliteetseks teostamiseks.  Palume linnaelanikelt ja liiklejatelt mõistvat suhtumist.

Margus Kirš
Lemminkäinen Eesti AS Lõuna osakond