Kokkuvõte kohtumisest Tõnu Vunniga sarjas „Juured“

25. jaanuaril toimus Tõrva Kirik-Kammersaalis taaskord üritus sarjas „Juured". Seekordseks külaliseks oli autosportlane Tõnu Vunn.

Kõrgelt hinnatud endine Eesti rallipiloot ja maailmarändur Raido Rüütel on öelnud: „ Pean Tõnu Vunni vaieldamatult läbi aegade üheks parimaks Eesti kaardilugejaks, kellega sõitsime koos oma parima võidusõitja aastad."

Tõrvast pärit Tõnu Vunn tegi oma esimese võidusõidu ralliauto kaardilugejana juba 1973.  aastal. 1974. aastal asus Vunn koos Joel Tammega õppima Moskva Kehakultuuri Instituudi automotospordierialale, olles ühtlasi esimesteks üliõpilasteks sellel erialal. Omandatud haridus teeb Vunnist ühe vähestest kvalifitseeritud võidusõitjatest Eestis.

Vunn on oma 37 võidusõiduaasta jooksul olnud nii nõukogude liidu meister, Eesti meister kui osalenud mitmetel välisrallidel koos Eesti tippu kuulunud rallipilootidega.

Oma võidusõidukarjääri jooksul on mees võistelnud Soomes, Rootsis, Poolas, Rumeenias, Bulgaarias, Kreekas, Tšehhoslovakkias, Saksamaal, Belgias, Inglismaal, Iirimaal, Jordaanias ja isegi Austraalias.

Vunni viimased võidusõidud kulgesid koos noorukese rallipiloodi Jaan  Mölder juunioriga, kelle arvates ei ole Vunn lihtsalt suurepärane kaardilugeja, vaid ka väga elutark mees, kes on Mölderile õpetanud muudki peale rallisõidu.

Autosportlasest kahekordne Balti meister autokrossis, Tõrva linnapea Maido Ruusmanni sõnul on Vunni saavutused, järjepidevus ja visadus aukartust äratav ja peaks olema eeskujuks kõikidele autosportlastele.