Kuulutati välja hange Tõrva Tervisekeskuse hoone ehitaja leidmiseks

Tõrva vallale kuuluv OÜ Tõrva Tervisekeskus kuulutas välja hanke Tõrva esmatasandi tervisekeskuse hoone rekonstrueerimise ehitustööde teostaja leidmiseks.

Rajatav tervisekeskus hakkab paiknema Tõrva kesklinnas asuvas hoones aadressil Tartu tn 4, kus on ajalooliselt tegutsenud polikliinik ja kus ka täna asuvad kahe perearsti praksised. Rekonstrueerimise järgselt koonduvad ühte majja perearstid, eriarstid ja muud tervishoiu- ning sotsiaalvaldkonna teenuste osutajad. Lisaks saavad hoone esimesele korrusele uued tööruumid Tõrva Vallavalitsuse sotsiaalosakonna töötajad.

Ehitustööde eeldatavaks maksumuseks on ilma käibemaksuta enam kui 1,1 miljonit eurot, kuid lõplik ehitusmaksumus selgub hankemenetluse käigus. Tööde rahastus on planeeritud katta poole ulatuses Euroopa struktuuri- ja investeerimisfondist tervisekeskuste kaasajastamise meetmest ning ülejäänud OÜ Tõrva Tervisekeskuse võetava laenu arvelt.

Tõrva kesklinnas asuv muinsuskaitse all olev hoone on plaanis rekonstrueerida täies ulatuses, rajatakse uued kütte-,vee-, elektri- ning venitaltsioonisüsteemid, uus katus ja aknad ning uksed, ehitatakse lift ning uuendatakse siseviimistlus. Füüsiliselt peaksid ehitustööd algama sel sügisel ning kestma ligemale aasta.

Tõrva vallavanem Maido Ruusmanni sõnul on tegu vallarahva jaoks väga vajaliku projektiga, mida on oodatud juba pikka aega. Kuna hoone on muinsuskaitse all, on ettevalmistavad tegevused võtnud tavapärasest pisut kauem aega, samuti aeglustas protsessi ankurrentniku leidmine, kuna uue Coopi tulekuga läks seni hoone esimesel korrusel tegutsenud Südameapteek üle uude kaubanduskeskusesse. „Võib öelda, et kaua tehtud kaunikene! Esimesi ettevalmistusi hoone uuendamiseks alustasime juba aastal 2017, kui tehti taotlus Euroopa Liidu toetuse saamiseks, sellele järgnes pikk projekteerimisprotsess ja finantseerimislahenduse leidmine," sõnas Ruusmann ja lisas, et loodetavasti saavad pikad ettevalmistused nüüd kiire lõpu.

OÜ Tõrva Tervisekeskuse juhataja Monika Horni sõnul on hoone rekonstrueerimine tõrvakate jaoks väga olulise tähtsusega. „Peale renoveerimist avaneb patsientidele mugav ligipääs teenuste kättesaamiseks, sest majja kavandatakse ka lift ning kõik kaasaegsed mugavused," kommenteeris Horn.