« Tagasi

Laste kergejõustiku seeriavõistlusest tehti kokkuvõtted

Neljapäeval, 17.septembril kogunesid väikesed spordisõbrad ja nende toetajad ning pöidlahoidjad Tõrva gümnaasiumi aulasse. Esialgselt staadionil toimuma pidanud autasustamispidu sai tormituule ja vihmahoogude eest peetud mõnusalt soojas saalis.

Kergejõustikuseriaal sai alguse 29.augustil, kui toimus Tõrva kergejõustikupäev olümpialastega - päev Magnus Kirdiga. Järgmised etapid peeti 3.septembril ja 10.septembril ikka Tõrva gümnaasiumi staadionil. Tõrva laste kergejõustikuseriaalil oli igal osavõistlusel kavas 60 meetri jooks, kaugushüpe ja pallivise. Seeriavõistluse arvestusse läks kahe parima tulemuse punktide summa igalt alalt. Kui esimesel osavõistlusel oli kohal 115 last, siis kokkuvõttes kahe etapi osaluskordadel said tulemuse kirja 84 noort sportlast. Kõiki neid tänatigi autasustamispeol.

Väikestele sportlastele oli auhindu ja medaleid üle andma tulnud oma esimesi võistlusi just Tõrva laste kergejõustikuvõistlusel pidanud ja tänaseks omaealiste noorte sportlaste tippkonkurentsi jõudnud Romet Kivi, Katre Marit Liiv ja Bianka Uhtjärv. Kõik väga andekad ja töökad noored sportlased on tänavu silma paistnud nii Eesti Meistrivõistlustel kui osalenud Eesti noortekoondiste ridades Baltimaade parimate selgitamisel. Tänaste väikeste sportlaste ja nende vanemate poolt tervitati Rometit, Katre Maritit ja Biankat suure aplausiga.

Kõik lapsed kutsuti vanuseklasside järjekorras saali ette punasele vaibale, jagati meeneks Tõrva Liigub! logoga vahvad nokamütsid ning kõige tublimad said koha pjedestaalil ning kaela võistluse medalid.

Peale autasustamist tänasime ka Rometit, Katre Maritit ning Biankat Tõrva Liigub! meenega ning seejärel olid kõik oodatud sööma kringlit ja jooma kõrremahla.

Kõige nooremad osalejad võistlesid vanuseklassis 3-4 aastat, kuid nende hulgas oli ka vaid kaheaastaseid, kes tegid sellel võistlusel oma esimesed jooksud, hüpped ning visked. Kõige vanem oli 11-12-aastaste poiste ja tüdrukute vanuseklass, neile oli juba oluline ka rekordtulemuste saavutamine.

Tore oli näha, kuidas iga etapiga muutusid paremaks väikeste spordisõprade tulemused: joosti kiiremini ja hüpati kaugemale, palliviskes paranesid tulemused lausa meetritega. Eriti suurt rõõmu valmistas, et lapsed tegid seda kõike suure lusti ja rõõmuga, mida märkas ka ilmataat, kes soosis kõikide võistluste toimumisi. Suured tänud võistluse läbiviimisele kaasa aidanud abilistele ning hästi tublidele kohtunikele! Täname Tõrva Vallavalitsust ja kultuurkapitali Valgamaa ekspertgruppi võistlust toetamast!

Kõige suuremad tänud lähevad võistlusel võistelnud väikestele sportlastele - olite nii tublid ja näitasite, kui kiiresti te jooksete, kui kaugele suudate hüpata ning palli visata! Kohtume järgmise aasta kergejõustikuseriaalil, siis on võimalus juba uuteks rekorditeks ja tulemuste parandamiseks. Seniks olge terved ja leidke ikka aega sportimiseks, liikumiseks ning mängimiseks õues ja looduses.

Need, kes tänuüritusel osaleda ei saanud, saavad oma meened kätte ühendust võttes tiina.neumann@torva.ee või telefonil 56640993.

Spordivõistluse tulemused leiab SIIT.

Tõrva Liigub!

Tiina Neumann

MTÜ Tõrva Spordiselts