Loitsu trummid avasid Riias tuleskulptuuride festivali

Tänavune Euroopa kultuuripealinn Riia kutsub aasta jooksul toimuvate üritustega avastama enda ümber andekaid inimesi ning olema mitte ainult kultuuritarbijad, vaid ka selle loojad.

Riia kui Euroopa kultuuripealinna teemad ulatuvad merevaigust ja Vabaduse tänavast klassika ja moodsa kunstini, põimides ajaloo, looduse, Läti eheduse ning erinevad väljendusvahendid, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Meid juhitakse kogu aeg aktiivsest kultuuritegemisest kaugemale. Inimesed surfavad internetis ja istuvad telerite ees, mitte ei püüa ise midagi teha või luua," rääkis kultuuripealinn Riia 2014 juht Diana Ćivle.

Läti kultuuriminister Dace Melbarde kutsus üles avastama uusi talente.

Eile õhtul Daugava kaldal peetud valgusfiguuride paraad ning Janis Lusensi muusikasse lavastatud loodust, kultuuri ja inimest ühendav tulesõu tõi Riia kesklinna tuhandeid pealtvaatajaid.

Linnajuhid jusuvad, et tänavu turistide arv kasvab.

Eestist sõitis Riiga aga Drumlab koos Tõrva Loitsult pärit maailma suurima trummiga ning põristas avatuks teise ülemaailmse tuleskulptuuride festivali. Esimene neist peeti Tallinna kultuuripealinnaks olemise aegu.

Daugava kaldale püstitasid oma tööd 12 riigi kunstnikud.

"Tuleksulptuur pole mitte ainult põlev skulptuur. Kunstnik on seda luues ja kavandades silmas pidanud just seda, kuidas leekidest tekib kuju," selgitas tuleskulptuuride festivali kaaskorraldaja Indrek Leht.

Eestist oli kohal ka oma võistkond - Reino Altrov ja Eva-Leena Mikson. Nemad meisterdasid Daugava äärde Savoy kapsa nime kandva skulptuuri.

Parima tuleskulptuuri tegi Venemaa võistkond.

Allikas: ERR