Pühapäeval tähistati ülemaailmset lumepäeva.

Üle mitme aasta oli lumepäev ikka korralik talverõõmude nautimise päev - oli lund, päikest, parajalt karget ilma ning hulgaliselt sellest kõigest osa saavaid väikeseid ja suuri tõrvakaid ning Tõrva sõpru. MTÜ Tõrva Spordiseltsi ja Loodusturism OÜ koostöös said kiirelt täis grupid, kes suundusid keskpäeval avastama Rubina raba võlusid. Lumeräätsamatkad toimusid kahes grupis, kus ühes aktiivsem liikumistempo, mis andis mõnusa treeningu ja teises koguti koos liikumisega hulgaliselt põnevaid teadmisi gruppi juhtinud loodusgiidilt.

Samal ajal said need, kes matkagruppi ei mahtunud, lumepäevast osa suusarajal, kelgumäel ja uisurajal. Härma suusaraja parkla oli keskpäeval ääreni täis autosid ja rajal hulgaliselt erilist päeva nautivaid suusasõpru. Rajameister Tauno silus varahommikul rajad sõiduvalmis ja nii võiski suusakilomeetreid koguma asuda. Paljud suusasõbrad rõõmustasid, sest üle mitme aasta sai suusavarustuse välja võtta, sellelt tolmu maha pühkida ning suusasammu proovida. Härma 4,3-kilomeetri pikkune suusaring pakub selleks hea võimaluse. Kosutuseks ning külma tõrjumiseks pakuti ka kuuma teed.

Vanamõisa kelgumäele on viimaste külmade ilmadega lumekahurist lund juurde toodetud, et oleks kelgutajatel ja lumelauaga sõitjatel pikem liug. Pühapäeval saigi juba liupikkust proovida.

Tõrva hokinoorte poolt Nopi üles projekti ja Tõrva vallavalitsuse toetusest sai 2019. aastal valmis väljak, mida aga siiani polnud veel jääga katta õnnestunud. Tänavused külmad andsid selleks võimaluse ja noorte eestvedamisel kasvatatu väljakule kiht-kihilt jäine kate. Laupäeval tehti väljakul esimene hokimäng ning pühapäeval sai peetud suurema meeskonnaga tõeline hokilahing. Tõrva hokimeeskond sai oma uutes vormides näidata põnevat mängu väljaku äärde kogunenud paljudele hokihuvilistele. Pauside ajal anti ka pealtvaatajatele võimalus proovida litri tagaajamist ning lööke väravasse. Väljaku hooldajatel on üks palve väikestele hokihuvilistele: kui jääkihi loomine alles käib ja vesi pole veel külmunud, palume mitte väljakule minna. Nii saab väljak uue sileda pinna ja meil kõigil on parem uisutada.

Talverõõmu jagus lisaks Riiska järvejääle kui ka mäenõlvale. Suured tänud Reiko Annikole, kes aitas uisuraja lumest puhastada. Nii on uisutajatel võimalus liuelda pikal järveringil. Järveäärsel nõlval sai kelgutada ja suusatada. Lumerõõmu jagus kõigile!

Kindlasti leidis igaüks omale sobiva ja meelepärase tegevuse, et olla õues ja nautida kena talveilma. Ilmaprognooside kohaselt peaks tänavune talv kestma- naudime siis seda ja oleme palju õues liikumas, nii suusatamas, kelgutamas kui ka uisutamas!

Tõrva liigub!

Foto: Ülev Neumann

Rohkem pilte toredast päevast leiad SIIT.