Tähistati Tõrva 95. sünnipäeva ning avati Tõrva Veemõnula!

Reedel, 2. juulil tähistasid tõrvakad ja Tõrva sõbrad 95 aasta möödumist linnaõiguste saamisest.

Eesti Vabariigi valitsus andis elanike tungival nõudmisel 2. juulil 1926 Tõrva linnaõigused. Juubelisünnipäeva tähistati üheskoos keskväljakul, kus esinesid segarahvatantsurühm Jandali ning Tõrva Muusikakooli laululapsed Maie Kala ja Novella Hansoni juhendamisel. Lisaks astusid üles Tõrvast pärit tuntud muusikud koos bändidega - Ott Kaasik & ansambel VIIK ja Kirke Karja duo. Õhtut jäi lõpetama Genka ja Paul Oja energiline kontsert!

Muidugi ei puudunud sünnipäevalt üks korralik sünnipäevatort ja suur kogus õhupalle! Lapsed said lustida batuutidel ning sõita vahva rongiga.

Tõrvakaid tervitas sünnipäeva puhul Tõrva vallavolikogu esimees Enn Mihailov. Päeva juhtis Priit Oks ning kaunid lilleseaded lavale valmistas Keskväljaku lillesalong.

Galerii keskväljakul peetud sünnipäevapeost leiad SIIT.

Sünnipäeva kulminatsiooniks oli Tõrva Veemõnula avamine Adeele Jaago lavastatud ainulaadse vabaõhuetendusega „Näkki nägid?"

Etenduse lavastas Tõrva juurtega näitleja Adeele Jaago, põimides omavahel kokku muusika, teksti ning valgusinstallatsiooni.

Põliseid tõrvakaid oli etendusega seotud veelgi – põnevates rollides astusid üles näitlejad Aarne Soro ja Hardo Adamson. Ürituse korraldajaks oli samuti Tõrvast pärit kultuurikorraldaja Anu Rannu. Dramaturg Liis Aedmaa põimis lavastuse sisse pärimusmuusika ansambli Duo Ruut ja trummide taga oli tõrvakas Kristo Joosep. Muusikalise kujundajana oli abis Jaan Jaago ning etenduse meeskonnas tegid veel kaasa Taavi Toom, Eesti Rahva Muuseum, Rgb, Pärimusmuusika Ait, Jandali tantsustuudio ja Tõrva vabatahtlikud.

Pärast etendust sai oma silmaga lähemalt vaadata ka Tõrva Veemõnulat seestpoolt.

Galerii Veemõnula avamisest leiad SIIT.