Tõrva valla kultuuripreemia pälvis Thea Leitmaa

24. veebruaril Tõrva Kirik-Kammersaalis toimunud pidulikul aktusel kuulutati välja tänavune Tõrva valla kultuuripreemia laureaat, kelleks on Tõrva Muusikakooli direktor Thea Leitmaa.

Thea Leitmaa on alates 2006. aastast olnud Tõrva Muusikakooli direktor ja tegutseb lisaks Tõrva Kultuurimaja kontsertmeistri, rahvamuusikaansambli Kirime juhendaja ning Helme ja Taagepera kirikute organistina. Leitmaa on lõpetanud 1981. aastal Tallinna Riikliku Konservatooriumi klaveri erialal.

Thea Leitmaa konkursile esitanud on kirja pannud, et tänavuse Tõrva valla kultuuripreemia laureaadi elu sisuks on olnud muusika ning andeka inimesena valdab Leitmaa kõiki klahvpille ning piisav muusikaline ettevalmistus võimaldab tal teha saateid klaverile ja ansamblitele. Thea Leitmaale on alati meeldinud ise muusikat teha, laulda ja erinevaid pille mängida. Leitmaad on tunnustatud 2006. aastal Tõrva linna hõbemärgiga, ta on Valgamaa kultuuripärl 2012 ning teda on tunnustatud mitmete tänukirjadega erinevates muusikalistes tegevuste toimumisele kaasaaitamise eest.

Tõrva valla kultuuripreemia nominentideks esitati tänavu Tõrva Astronoomiaklubi, tantsukool HOP Dance, kultuuripubi Juudas, tantsutreener Kerli Vessin, Tõrva Kultuurimaja tantsurühma „Eideratas" juhendaja Silvi Abolkaln, Tõrva meesansambel ja tantsustuudio LYS eestvedaja Ulvi Riitsalu.

Tõrva vallavanema Maido Ruusmanni sõnul on Thea Leitmaal hindamatuid teeneid Tõrva valla kultuurivaldkonna edendamisel. „Thea Leitmaa on meie valla tõeline kultuurisäde, kelle tegemised on tuttavad paljudele kultuurisõpradele. Hea meel on tõdeda, et Leitmaa juhtimisel on suure arengu läbi teinud tema poolt juhitav Tõrva Muusikakool, mis on õpilaste seas populaarne," lisas Ruusmann.

2019. aastal pälvis esimese Tõrva valla kultuuripreemia kirjamees Elmar Orav.

Tõrva valla kultuuripreemia on preemia kultuurielu ja selle edendajate väärtustamiseks. Kultuuripreemia eesmärk on tunnustada Tõrva vallaga seotud isikuid ning kollektiive, kes on kultuuri alal saavutanud silmapaistvaid tulemusi. Kultuuripreemia määratakse isikule või kollektiivile, kelle töö ja saavutused on kaasa aidanud kultuuriväärtuste loomisele Tõrva vallas ja on tunnustuseks ning maine kujundajaks Tõrva vallale. Kultuuripreemia suurus on 1000 eurot.

Fotogalerii (Paul Poderat)