Tõrva valla raamatukogud soovitavad raamatuid!

Tõrva valla raamatukogud soovitavad jällegi häid ja lugemistväärt raamatuid!

Tõrva valla raamatukogude lahtiolekuajad ja kontaktid leiab SIIT.

„Eestimaa 50 parimat matkarada"

Kevad on käes. Kui on tekkinud soov rohkem looduses käia ja kodused matkarajad on juba palju kordi läbi käidud, siis tasub kätte võtta see raamat ja uurida, kus veel põnevad matkarajad asuvad. Raamatu autor, bioloogiadoktor Ülar Allas on valinud välja 50 matkarada, mida tasub külastada igal aastaajal. Siin on erineva pikkuse ja raskusastmega radu, millest osad sobivad hästi lastega seiklemiseks, kuid teised eeldavad matkasellilt juba veidi sportlikumat vormi. Kõik need pakuvad aga kindlasti piisavalt avastamisrõõmu, silmailu ning põnevust.

Katrin Pauts „Tallinna tume"

12 novelli, milles autor uitab ringi Tallinna erinevates linnaosades, vaatleb võõraid inimesi ja hooneid ning mõtleb neile külge süngeid, sõgedaid ja müstilisi lugusid. Nendes lugudes keskendutakse just inimese tumedamale küljele, mis on meis kõigis olemas, kuid mida me enamasti teiste ja sageli ka iseenda eest varjame. Autor aga paljastab halastamatult – ehkki killukest huumorit sisse poetades –, milleni võivad viia näiteks meie kuulsusejanu või kättemaksuiha. Et autor on varem tuntust kogunud kriminaalromaanidega, siis kohtab siingi mitmes loos mõningaid krimikirjanduse elemente, mis aitavad luua pinevat ja kummastavat õhustikku.

Antto Terras „Tallinna tapjad"

See raamat juhatab lugeja vastiseseisvunud Eesti kriminaalsetesse telgitagustesse. Rahutu aeg kestis üle 20 aasta, veel tänagi lahatakse toona tehtud seaduserikkumisi ning otsitakse kadunuks jäänud mehi ja Mersusid. Kõige tihedamal, 1994. aastal tapeti Eestis umbes üks inimene päevas ja mitte alati ei olnud mängus „Eesti maffia", mille olemasolu ja tegevuse uurimine on üks selle teose eesmärkidest. Tol ajal ei olnud odav mitte üksnes alkohol ja lõbustused. Ka inimelul oli hinnasilt ja see oli tuhat dollarit. Eestile kogemata antud vabadus tõi kaasa võimuvaakumi ning üleöö politseiks muutunud miilitsast ei olnud tugevamatele kurjategijatele kohe vastast. Algas omandi, õiguste ja saatuste ümberjaotamine, milles kaotajaid oli rohkem kui võitjaid.

Antto Terras on sündinud Eestis ning kavatses 1991. aastal põgeneda läände, kuid jäi pidama Soomes. Seal on ta tegutsenud muuhulgas koomikuna ning kirjutanud mitu humoorikat aimeraamatut.