Tõrva VI RattaÖÖ sai uue osalejaterekordi!

Tõrva Tule-Päevade üheks lahutamatuks osaks on öine rattasõit ja nii juba kuuendat aastat. Ka sel korral algasid Tõrva Tule-Päevad lõkkeõhtu ja sellele järgnenud ühise rattasõiduga Tõrva linnas ning selle ümbruses.

Vaevalt olid korraldajad jõudnud üles seada registreerimislaua, kui juba saabusid esimesed ratturid , et end kirja panna. Lisaks tõrvakatele oli rattasõiduhuvilisi Valgast, Viljandist, Tartust, Tallinnast. Tänu Maanteeametile said ka kõik rattad kontrollitud - ikka ohutuse pärast, et pidurid oleksid korras ja ratas varustatud kõige vajalikuga. Paljudel ratastel puudusid öisel ajal liiklemiseks vajalikud esi- ja tagatuled, ka neid sai Maantee abiga ratastele paigaldatud. Oluline on olla liikluses nähtav, mõned ratturid olid selleks eeskujulikult valmistunud koos helkurvestiga. Vilkuv punane tagatuli paistab lähenevale sõidukile juba kaugelt, ta märkab ratturit ning saab temast ohutult mööduda.

Igale sõidust osavõtjale anti meeneks Tõrva VI RattaÖÖ erikujundusega peapael ja rattakleebis. Päris mitmel rattal oli näha varasemate aastate kleebiseid- sellises formaadis rattasõit on oodatud nii laste, noorte kui ka täiskasvanute seas. Keskmine vanus kuuendal rattasõidul oli ümmargune 30, rajale läksid ema-isa pakiraamil turvatoolides ka pisipõnnid , noorim sõidust osavõtja oli vaid aastane. Samuti olid kohal ka kogenud ratturid, kel vanust seitsekümmend aastat ja enamgi. Kokku registreeris end rattasõidule 220 ratturit, mis on uus osalejaterekord! Naisterahvaid nende seas 120 ja mehi täpselt  100. Uskumatult vahva, et nii palju rattasõpru rattasõidust osa võtma tuli! Ka ilmataat andis oma panuse - kui päeval sadas tugevalt vihma ja rahet, siis õhtu oli päikseline ja vaikne.

Mõned minutid peale kella kümmet läks hiiglama pikk valgustatud „rattauss" liikvele, kogu Vanamõisa järve rannaala täitis ratturite ja rataste hulk. Kooli staadionil anti kärsitumatele ratturitele võimalus minna ka staadioniringile kihutama, sest ühises rattasõidus sõideti rahulikus tempos ja nauditi sõitu.
Sõidu alguses liikus ratturite kolonn Tõrva Terviserajal ning sai proovitud ka maastikurada, mille päevane vihm oli küll päris märjaks leotanud, aga ratturid said kenasti hakkama. Orjakivi juures tehti esimene puhkepaus ja oodati ka viimased järele. Kui varasematel aastatel kulges rattasõit peamiselt Tõrva linna erinevatel tänavatel, siis tänavune sõit tegi ringi ümber linna. Tänu Riho Karule ja tema meeskonnale olid kõik ristumiskohad turvatud ja ohutud, nii said ratturid nautida sõitu ja märgata suveöös nii põnevaid värve, kui tunda erinevaid lõhnu.

Puhke- ja kogunemispeatusi tehti veel Helme kiriku varemete juures, kus avanes efektne vaade pikale looklevale valgusketile. Märkamatult jõudiski ratturite vägi Tõrva linna piirile ja 9-aastane Hans oli väga imestunud, et nii kiirelt ja mitte üldsegi väsinult pea üheksa kilomeetri pikkune teekond  sai läbitud. Mõned Tõrva linna tänavalõigud said veel  ja juba laskuski „rattauss" (sedasi nimetas ühel varasemal rattasõidul üks pisike rattasõber tabavalt rattakolonni) mööda Veski tänavat sõidu lõpp-punkti keskväljakule. Suur-suur rõõm oli kõiki rattureid tänada ja kuulda vastuseks aplausi ning kellade helinat! Kuna sel korral sai vaid pool ringi Tõrva linnale peale sõidetud, siis lepiti kokku, et teine pool võetakse ette juba Tõrva VII RattaÖÖ sõidus.

Tõrva VI RattaÖÖ korraldaja MTÜ Tõrva Spordiselts tänab rattasõidu toimumisele kaasaaitajaid: Tõrva Vallavalitsust, Kultuurkapitali Valgamaa Ekspertgruppi, Maanteeametit ja Mulgimaa Spordiklubi. Eriline tänu Riho Karule ja tema meeskonnale ning  Margit Koljule ja tema naiskonnale! Suur-suur tänu fotograaf Ülav Neumannile, kes jäädvustas rattasõitu kogu rajal, pildigalerii ilmub peagi Tõrva pildid veebilehele.

Aitäh kõigile 220-le ratturile - oli tore rattasõit! Kohtume Tõrva VII RattaÖÖl!

Tõrva Liigub!
Tiina Neumann