Tõrvas avati liivaskulptuur "Mulgi näkk"

20. juunil avati Tõrva kesklinnas liivaskulptuur "Mulgi näkk" ja üritus suvise pööripäeva tähistamiseks.

Liivaskulptuuri „Mulgi näkk" vormimiseks kulus ligikaudu 100 kuupmeetrit liiva, mis pärines Holdre karjäärist. Liivaskulptuur kaeti liimiseguga, mis säilitab skulptuuri vaatamiseks kuni sügiseni.

Skulptuuri tegijaks on andekas ja rohkete auhindadega pärjatud Läti skulptor Agnese Rudzite Kirillova, kellele pole probleemiks vormida muinasjutulisi kujundeid nii jääst, lumest ja liivast kui ka metallist, puidust ja kivist. Agnese on skulptuure teinud paljudes riikides Euroopas, lisaks ka Ameerika Ühendriikides, Kuveidis ja Hiinas. Ta on saanud esimese kohta rahvusvahelise liivaskulptuuride festivalidel nii Lätis, Rootsis kui Venemaal ning lisaks mitmetel muudel võistlustel väljaspool Euroopat. Skulptuuridega on osav naine tegelenud juba aastast 2000.

Andeka skulptori toob Tõrva Maarjamaa üks parimaid tule, liiva, vee ja jää skulptuuride võlureid Indrek Leht, kes on varasemalt vastutanud Tõrva Loitsu tulemöllu eest. Indrek ei ole sel suvel viimast korda Tõrvas – loominguliste ideedega kultuurikorraldaja toob valguslahendused ka tänavustele Tõrva Tulepäevadele, mis sel korral toimuvad mitmete uudsete lahendustega.

Tõrva pööriöö üritusel korraldati matk Tõrva järvede avamiseks. Riiska järve ääres esines vaatajatele andekas veelaudur. Vanamõisa järve ääres etendati järve tekkimise legendi ja toimusid vettehüpped. Seejärel liiguti Veskijärve äärde, kus sai kaasa elada nii Nukitsamehe seiklustele kui nautida olemise filmi Fred Jüssilt. 0.44 tervitas suve algust ilutulesik koos Ivo Linna lauluga "Suvi". Silmailu pakkusid ka loodusturism.ee valgustatud paadid ning uurida sai Tõrva Astronoomiaklubi tehnikat ja astrofotosid.

Ürituse galeridi on leitavad Facebookist ja torvapildid.weebly.com/