Tõrvas toimus viiendat korda Avo Põldsalu mälestusvõistlus autode öises orienteerumises

Laupäeva õhtul ja ööl vastu pühapäeva toimus järjekordne öine autoorienteerumine Tõrvas, mis kannab alates 2016 aastast nime Avo Põldsalu mälestusvõistlus. Tänavune võistlus kuulus ka autoorienteerumise (AO) karikasarja. Seekord oli võistlemas 15 tiimi, kus oli alaga juba varem tegelenuid, aga ka täiesti esimest korda tulijaid.

Võistluskeskus paiknes Tõrva kultuurimajas, sealt saadi rajameister Iljarilt sõidueelsed juhtnöörid ning vastavalt eelregistreerimisele said võistlusmasinad minutilise intervalliga stardi kell 21.00. Võistlusreeglite kohaselt sai meeskond peale oma stardiaega rajakaardid ja sõit võis alata- tuli leida kõige optimaalsem teekond kõikide kontrollpunktide läbimiseks Tõrva valla teedel liigeldes. Lisaks KP otsimisele tuli tähele panna põhireeglit, mis lubas võistlusautodel sõita kiiruspiiranguga, samuti tuli tähele panna üldist liikluskorraldust ning kaardil keeluga tähistatud teelõike. Rada viis võistlejad Kirikuküla-Holdre-Taagepera-Linnaküla-Helme kanti.

Erinevalt varasematest aastatest oli sel korral tähise asemel objektid, mille kirjeldus oli raja legendis ning vastata tuli küsimusele objekti kohta kasutades äppi. Kontrollpunkte oli kolme raskusastmega: esimesed olid autost nähtavad, teiste leidmiseks tuli vähem või rohkem vaeva näha, nii andsid nad ka erineva arvu punkte. Raja läbimiseks oli aega kokku 3 tundi, millest kaks viimast pooltundi võtsid maha ka lisaaja karistuspunkte. Kui esimene auto sai stardi kell 21.00, siis viimase finišeerija aeg tiksus täis juba pühapäeva esimesel tunnil.

Esikolmikus käis tihe rebimine kuni finišini. Kogenud meeskond Allveelaevnikud leidsid järgnevate ees vaid 1 KP rohkem . Satana Koirat meeskonnal õnnestus leida 68 KP, lõpuks jäi punktide ja ajatrahvide  summas esikohast lahutama vaid 2 punkti. Kolmanda koha saavutanud meeskonnal Adkime õnnestus samuti 68  KP leida, aga neil kulus finišisse jõudmiseks rohkem aega.

Avo Põldsalu mälestusvõistluse karika viisid endaga kaasa Allveelaevnikud Argo ja Raul. Kohalike meeskondade kiiremaks osutus Satana Koirat , kus liikmetena kirjas Argo, Silver, Jana ja Rainer , kolmandana lõpetas AdKiMe meeskond koosseisus: Hardo, Karl, Margo, Riin ja Ethel.
Vahva sõidu tegid aga Ats ja Guido, kes läbisid raja Dnepr mootorrattal, neil oli sõiduks palju ettevalmistusi tehtud, aga kuna kardeti, et tehnika ehk ei pea pikale sõidule vastu, siis valiti lühem teekond. Tublid olid ka täitsa esimest korda sellist võistlust proovima tulnud võistkonnad OK Käbi ja Naabritüdrukud.

AO Tõrva võistlus on Avo Põldsalu mälestusvõistlus, sest just tema eestvedamisel Tõrvas autoorienteerumise võistlust pidama hakatigi. Ka sel korral oli Avo pere esindatud: 6. koha teenisid Liina, Kersti ja Risto.
Iga võistlusel osalenu  sai kaela meenemedali ja valida midagi rikkalikult auhinnalaualt. Suur tänu võistluse toetajatele ja auhindade väljapanijatele: Tõrva vald, Kultuurkapitali Valgamaa ekspertgrupp, Würth ja Viktor Pähklamäe ning Tõrva Ehituskaup ja Andrus Sokk.
Suur tänu Iljar Kabralile võistluse ja raja ettevalmistuse eest ning tema meeskonnale, kes aitasid ürituse tehnilise poole pealt.
Loodame, et ka 2021 aastal toimub järjekordne võistlus, sest osalejate poolt tänati korraldajaid tugeva aplausiga ning sooviti taas kokku saada põneval öisel autoorienteerumisel. Tundus, et tänavu kasutusel olnud KP versioon sobis rohkem ja oli võistlejatel kergem ka leida.

Kõik tulemused on leitavad SIIN

Vaata galeriid üritusest SIIT.

Uute kohtumisteni!

Tõrva Liigub!